Nauka

50 lat temu człowiek wylądował na Księżycu!

Przeżyj to z nami jeszcze raz. Zobacz na naszej interaktywnej grafice, jak ludzkość próbowała zdobyć Księżyc. I jak jej się to w końcu udało 20 lipca 1969 roku.
Pierwszy krok na Księżycu - grafika w pliku pdf

Pierwsza załogowa misja na Księżyc „Apollo 11” wystartowała z przylądku Canaveral 16 lipca 1969 r. Cztery dni później na powierzchni satelity wylądował dwuczłonowy moduł księżycowy LM, a 21 lipca Neil Armstrong zszedł po drabince, postawił stopę na Srebrnym Globie i wypowiedział jedną z najsłynniejszych sentencji: „To jest mały krok człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”.

Jak toczył się wyścig na Księżyc? Komu zawdzięczamy ten sukces? Czy powinniśmy tam wrócić w XXI wieku? Czytaj w specjalnym raporcie „Polityki”

Polityka 29.2019 (3219) z dnia 16.07.2019; Kierunek Księżyc; s. ${issuePage}
Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Indyjska tragedia: kto zawinił

Hindusi żyją w kraju, który każdego dnia odsłania całe piękno i nędzę istnienia. Niczego nie ukrywa – teraz w pandemii również własnej śmierci.

Paulina Wilk
13.05.2021
Reklama