Nauka

Noblista zdradza, jak się uczyć, żeby się nauczyć. Trzy proste kroki

Becca Tapert / Unsplash
Metodę opracował wybitny fizyk i noblista Richard Feynman. Jeśli zaczniecie ją stosować teraz, zdążycie przed sesją egzaminacyjną.

Richard Feynman jest uznawany za jednego z dziesięciu najlepszych fizyków wszech czasów. Nic dziwnego. Z którejkolwiek strony nie zabrać się do współczesnej fizyki, prędzej czy później trafia się na Feynmana. Zajmował się on kwantową teorią pola, fizyką cząstek elementarnych, kwantową teorią grawitacji i koncepcją komputera kwantowego i nanotechnologii.

Poza olbrzymią spuścizną naukową Feynman pozostawił też coś dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fizyką lub innymi dziedzinami wiedzy.

Jego technika jest bardzo prosta w założeniach i niesamowicie skuteczna. Pozwala opanować niemal każdą dziedzinę wiedzy na bardzo głębokim poziomie, a najlepsze jest to, że może skorzystać z niej każdy, od ucznia podstawówki po profesora. Na czym polega? Oto odpowiedź:

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Ucieczka z religii

Masowe protesty w obronie praw kobiet dały nowy impuls ucieczkom z lekcji religii. Trwającym od lat, bo szkolna katecheza to często antyreklama wiedzy, wiary i wartości.

Marcin Piątek
24.11.2020
Reklama