Nauka

Noblista zdradza, jak się uczyć, żeby się nauczyć. Trzy proste kroki

Becca Tapert / Unsplash
Metodę opracował wybitny fizyk i noblista Richard Feynman. Jeśli zaczniecie ją stosować teraz, zdążycie przed sesją egzaminacyjną.

Richard Feynman jest uznawany za jednego z dziesięciu najlepszych fizyków wszech czasów. Nic dziwnego. Z którejkolwiek strony nie zabrać się do współczesnej fizyki, prędzej czy później trafia się na Feynmana. Zajmował się on kwantową teorią pola, fizyką cząstek elementarnych, kwantową teorią grawitacji i koncepcją komputera kwantowego i nanotechnologii.

Poza olbrzymią spuścizną naukową Feynman pozostawił też coś dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fizyką lub innymi dziedzinami wiedzy.

Jego technika jest bardzo prosta w założeniach i niesamowicie skuteczna. Pozwala opanować niemal każdą dziedzinę wiedzy na bardzo głębokim poziomie, a najlepsze jest to, że może skorzystać z niej każdy, od ucznia podstawówki po profesora. Na czym polega? Oto odpowiedź:

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Polsat skręca w prawo

Adam Hofman powiedział niedawno w TVP Info, że nie da się jednym przekazem dotrzeć do wszystkich, że PiS potrzebna jest jeszcze jedna prywatna „telewizja publiczna light”. Czy Polsat właśnie się nią staje?

Anna Dąbrowska
27.11.2018
Reklama