Raport: Czym się Polska ma bronić

To może wypalić
Polskie państwo planuje wydać dziesiątki milionów złotych na modernizację armii i zakup uzbrojenia. W naszym specjalnym raporcie chcemy przybliżyć sytuację w polskiej zbrojeniówce, pokazać, jakie w niej mamy spory i wybory.
Salon przemysłu obronnego w Kielcach. Prezentacja wielokalibrowego karabinu wyborowego wyprodukowanego przez Zakłady Mechaniczne Tarnów (PHO).
Andrzej Stawiński/Reporter

Salon przemysłu obronnego w Kielcach. Prezentacja wielokalibrowego karabinu wyborowego wyprodukowanego przez Zakłady Mechaniczne Tarnów (PHO).

Przemysł zbrojeniowy to kolejna branża po energetyce, której chcemy się przyjrzeć. Mimo wszelkich etycznych kontrowersji, jakie budzi produkcja i handel bronią, to dziś wielki globalny biznes. Także polskie państwo planuje wydać dziesiątki milionów złotych na modernizację armii i zakup uzbrojenia. Pytanie: od kogo? Polski rząd musi zdecydować, czy z państwowych przedsiębiorstw ma powstać jeden narodowy koncern zbrojeniowy, zdolny do konkurencji na unijnym rynku broni, czy też trzeba obrać inny kierunek rozwoju z uwzględnieniem rosnącej roli prywatnego sektora obronnego.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną