„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Nowe technologie na rzecz zrównoważonego rozwoju

Nowa rzeczywistość przewartościowała priorytety dla poszczególnych wyzwań, które już wcześniej były uznawane za istotne. Nowa rzeczywistość przewartościowała priorytety dla poszczególnych wyzwań, które już wcześniej były uznawane za istotne. Shutterstock
Coraz więcej firm wykorzystuje nowoczesne technologie i rozwiązania cyfrowe, aby zwiększyć efektywność biznesową, poprawić relację z dostawcami, pracownikami i klientami, dbając jednocześnie, by te działania były w zgodzie z zasadami zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju.
Inną formą wspierania realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju jest poszukiwanie nowych rozwiązań, które będą stanowiły alternatywę dla tych obecnie stosowanych.Shutterstock Inną formą wspierania realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju jest poszukiwanie nowych rozwiązań, które będą stanowiły alternatywę dla tych obecnie stosowanych.

Duży wpływ na zmiany miała epidemia koronawirusa, która wśród wielu negatywnych skutków i zmian w naszej codzienności, przyniosła też przyspieszoną transformację cyfrową. Konieczność przeniesienia nie tylko działalności biznesowej, ale też nauki czy całości naszego codziennego funkcjonowania do przestrzeni wirtualnej uwidoczniła skalę problemów społecznych, dotychczas ukrytych bądź niedostrzeganych, takich jak choćby wykluczenie cyfrowe. Konieczność korzystania z rozwiązań technologicznych w ramach nauki, ale też codziennych kontaktów wykluczyła młodzież z biedniejszych rodzin czy seniorów, których na odpowiedni sprzęt nie stać lub którzy nie posiadają odpowiednich kompetencji cyfrowych.

Polityka 48.2021 (3340) z dnia 23.11.2021; Raport CSR; s. 49
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020