Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Rynek

Boom na dwóch kółkach

Polacy przesiadają się na rowery. O czym powinni pamiętać?

Wspomaganie w rowerach elektrycznych działa do momentu osiągnięcia prędkości 25 kilometrów na godzinę. Przy szybszej jeździe jest automatycznie odcinane. Wspomaganie w rowerach elektrycznych działa do momentu osiągnięcia prędkości 25 kilometrów na godzinę. Przy szybszej jeździe jest automatycznie odcinane. MP Ski Team
Polacy przesiadają się na rowery – jedni cenią aktywność fizyczną, inni chcą chronić planetę i nie zamierzają tracić pieniędzy na coraz droższe paliwo. Na jakie oferty jednośladów warto zwrócić uwagę w tym sezonie?
Dziś Polacy kupują około miliona rowerów rocznie. Oprócz zwykłych jednośladów na rynku pojawiły się też rowery typu gravel, cargo i elektryczne.Shutterstock Dziś Polacy kupują około miliona rowerów rocznie. Oprócz zwykłych jednośladów na rynku pojawiły się też rowery typu gravel, cargo i elektryczne.

Takich możliwości rowerzyści na pewno chcieliby więcej. Od lipca Koleje Dolnośląskie uruchamiają pierwsze połączenia obsługiwane pociągami ze specjalnymi wagonami rowerowymi. W wakacyjne soboty i niedziele takie składy kursują pomiędzy Wrocławiem, Sobótką u stóp malowniczej góry Ślęży i piękną Świdnicą. Wreszcie nie trzeba się martwić, czy w pociągu znajdzie się miejsce dla rowerów, czy też trzeba będzie z nimi zostać na peronie z powodu tłoku. Przewóz jednośladu kosztuje zaledwie 7 zł. Dodatkowo obsługa pomaga przy załadunku i rozładunku rowerów na wybranych stacjach.

Polityka 28.2022 (3371) z dnia 05.07.2022; Poradnik rowerowy; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Boom na dwóch kółkach"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >