Rynek

Zarabiaj z głową

Fot. Corbis Fot. Corbis
Sprawdź, czego nie powiedzą Ci w żadnym banku. Poradnik POLITYKI po finansach osobistych.

Kredyty: pożyczać teraz czy jeszcze poczekać?
Inwestycje: gdzie inwestować i na czym zarabiać?
Karty: o korzyściach z cyfrowego pieniądza.
Nieruchomości: jak inteligentnie wybrać spośród morza ofert?

Na te wszystkie pytania odpowiadamy w sekcji po finansach osobistych.Kredyty
 

 • Kredyt... i co dalej? - POLITYKA wspólnie z firmą doradczą Open Finance przygotowała pierwsze w Polsce badanie jakości kredytów już udzielonych. Czy klienci poszczególnych banków są zadowoleni ze swego kredytu po roku od jego otrzymania?
 • 7 dylematów kredytobiorcy - Planujący zaciągnięcie kredytu na kupno nieruchomości jeszcze nigdy nie mieli tylu problemów do rozwiązania. Warto przeczytać nasz poradnik i zdecydować rozsądnie, bo hipoteka to zobowiązanie na dziesiątki lat.
 • Wielkie pożyczanie - Poradnik bankowy - kredyty i karty kredytowe Jeszcze nigdy Polacy nie kupowali i nie pożyczali tyle co teraz. Przedstawiciele banków zacierają ręce i proponują coraz to nowe kredyty oraz karty kredytowe. Kiedy warto je brać? W naszym poradniku podpowiadamy, jak pozostać wypłacalnym i omijać kredytowe pułapki.
 • Sztuczki i pułapki - Poradnik bankowy: kredyty i karty kredytowe Choć banki chętnie nam pożyczają, jeszcze chętniej na nas zarabiają. Co gorsza - nie zawsze grają z nami fair, np. ukrywając część opłat. Oto zestaw typowych bankowych sztuczek i podpowiedzi, jak sobie z nimi radzić.
 • A raty rosną - Walka o klientów, prowadzona za pomocą promocji, gadżetów i bonusów, zaostrza się. Niestety - rosnące stopy procentowe sprawią, że kredyty nigdy nie będą już tak tanie. Podwyżkę miesięcznych rat odczują wszyscy.
   

Inwestowanie

 • Procenty dla zachęty - Giełda i fundusze inwestycyjne - przez ostatnie trzy lata maszynki do zarabiania pieniędzy - pokazały swoją gorszą stronę. Po kilku miesiącach ostrych spadków duzi i mali inwestorzy liczą straty. W naszym poradniku podpowiemy, jak wciąż zarabiać, a przy tym zminimalizować ryzyko w tym trudnym dla rynków finansowych czasie.
 • Czy nas zaślepia żądza pieniądza? - Rozmowa z profesorem Tadeuszem Tyszką z Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego o tym, dlaczego jesteśmy tak nierozsądni w gospodarowaniu własną fortuną.
 • Fundusze wciąż kuszą - Jak dobrze inwestować? Szukamy nowych produktów finansowych, kalkulujemy ryzyko, przelewamy. W funduszach inwestycyjnych ulokowaliśmy już prawie 140 mld zł. I ulokujemy jeszcze więcej.
 • Dziesięć rzeczy, których nie powie ci doradca finansowy - O dobrych doradców finansowych coraz trudniej. Warto więc stosować znaną z ruchu ulicznego zasadę ograniczonego zaufania.
 • Zyski dla ostrożnych - Jeszcze nigdy nie mieliśmy do wyboru tylu nowych sposobów na pomnażanie oszczędności. Ale o łatwy zarobek w najbliższych miesiącach będzie trudniej.
   

Karty kredytowe
 

 • Fart w kartach - Urząd Antymonopolowy zakazał bankom pobierania prowizji od transakcji dokonywanych za pomocą kart płatniczych. Handlowcy triumfują. Płacony przez nich haracz - prawie 600 mln zł rocznie - zostanie ograniczony. Ale czy to znaczy, że te pieniądze trafią do naszych kieszeni?
 • Bank ci przysoli - Brytyjski Urząd Antymonopolowy chce zmusić banki do obniżenia drakońskich kar nakładanych na nierzetelnych klientów. W Polsce te opłaty są mniej dotkliwe, ale też wysokie.
 • Szafa z kasą - Skończył 40 lat. Choć jego miejsce próbują zająć plastikowe pieniądze, bankomat nie wybiera się na emeryturę.
   

Domy i mieszkania
 

 • Pomyśl, zanim przepłacisz - Negocjujmy ceny mieszkań, żądajmy upustów - mamy wreszcie rynek klienta. Nie spieszmy się z zakupem - wybór jest coraz większy, przybywa ciekawych ofert.
 • Dom z cenzurką - Naklejki z informacją o klasie energetycznej sprzętu AGD i RTV znamy od lat. Za kilkanaście miesięcy domy i mieszkania otrzymają podobne świadectwa.
 • Jak mieć tanie grzanie - Właściciele domów jednorodzinnych, a także bloków wyposażonych we własne kotłownie, każdą jesień rozpoczynają z ołówkiem w ręku. Niestety, na pytanie, czym grzać (najlepiej i najtaniej) i jak, nie ma jasnej odpowiedzi. W tym równaniu jest zbyt wiele niewiadomych.

O ludziach sukcesu:


Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

 • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
 • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
 • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
 • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną