Społeczeństwo

Gumowe ucho Macierewicza

Liderzy PO i PiS nie chcą ze sobą rozmawiać i dziś wiemy już dlaczego.Jak donosi „Życie Warszawy”, chodzi o zwykły ludzki strach przedAntonim Macierewiczem, szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego.
W Sejmie mówi się, że po zweryfikowaniu WSI Macierewicz chce teraz zweryfikować wszystkie pozostałe instytucje. – Słyszałem, że zostały powołane zespoły do badania różnych spraw – zdradza reporterowi „Życia” Kazimierz Marcinkiewicz. W efekcie, informuje gazeta, politycy różnych opcji boją się ze sobą rozmawiać przez telefon, a nawet dyskutować w większych grupach, bo wiedzą, że mogą być przez Macierewicza podsłuchiwani. Mówi się, że Przemysław Gosiewski nie przedstawił Janowi Rokicie propozycji wejścia do rządu, gdyż bał się skorzystać z telefonu. Ze względu na ewentualny podsłuch w grę nie wchodziła także sejmowa restauracja, zaś zaproszenia do toalety Rokita nie przyjął, gdyż obawiał się szytej grubymi nićmi prowokacji. W końcu propozycja została przedstawiona za pomocą mediów, ale niejasno i między wierszami, bo przecież Macierewicz umie czytać i mógłby się czegoś domyślić. Nic dziwnego, że nie została przyjęta.

Według senatora Niesiołowskiego, strach w Sejmie nasila się, ponieważ „ludzie uważają Macierewicza za człowieka niepoczytalnego”. Takiego człowieka lepiej nie denerwować, dlatego w kontaktach politycznych wyczuwa się wielką ostrożność. – Każdą rozmowę prowadzę tak, jakby była nagrywana – ujawnia Marcinkiewicz. Wygląda na to, że aktywność szefa kontrwywiadu wojskowego kompletnie sparaliżowała także życie umysłowe w ramach koalicji. – Obserwuję ich i widzę, że oni boją się nawet siebie wzajemnie – zdradza „Życiu” jak zawsze bystry w takich sytuacjach Ryszard Kalisz.

Niektóre kluby podobno rozważają zbieranie się w ubikacjach, gdzie obradowałoby się przy drzwiach z konieczności zamkniętych. Rzecz jasna w takich warunkach trudno będzie o merytoryczne uzgodnienia. Zwłaszcza że jedynym dobrze słyszalnym odgłosem będzie odgłos wody spuszczanej w celu zagłuszania podsłuchów.
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Problemy psychiczne dzieci i rodzicielskie zaniedbania

Dr hab. Małgorzata Święcicka: O problemach psychicznych dzieci i rozmaitych „psychologicznych modach”, rodzicielskich zaniedbaniach i lękach na wyrost.

Joanna Cieśla
16.08.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną