Społeczeństwo

Małe jest piękne

Nadmiar ludzi wykształconych, z którymi nie wiadomo, co robić, zaczyna być problemem społecznym. Jak
Jak wiadomo ludzie ci lubią narzekać, wiecznie nie podoba im się to i tamto, a niektóre polecenia trzeba im powtarzać kilka razy (chociaż i tak nie ma pewności, czy je wykonają). Zbyt duża wiedza stała się dla nich poważnym balastem i nic dziwnego, że brakuje dla nich miejsc pracy.

Prawda jest taka, że w obliczu nowych wyzwań, na poważnych stanowiskach w państwowych instytucjach, potrzeba ludzi dysponujących kameralnym wykształceniem, ale otwartych i rozumiejących, co się do nich mówi. Ludzi wsłuchanych w innych ludzi (którzy powiedzą im, co trzeba zrobić, bo od tego są). Prasa donosi, że takich ludzi o niewielkim, ale uczciwie i z dużym trudem zdobytym wykształceniu, bezbłędnie znajduje Samoobrona. Małe jest piękne, powiadają liderzy tej partii, wyciągając coraz to nowe kadry z sobie tylko znanych miejsc. Ostatnia zdobycz to Kazimierz Wójcik – nowy doradca zarządu Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Dysponuje wykształceniem średnim bez matury, a o tym, że kompetencje ma, może świadczyć to, że jako poseł Samoobrony i szef partii w regionie zatrudnił syna jako dyrektora biura poselskiego, zaś najbliższą rodzinę ulokował na listach wyborczych.

Doradca Wójcik pytany przez dziennikarzy, czym się będzie zajmował, nie chce powiedzieć, co potwierdza, że głupi to on nie jest i się na doradcę nadaje. Życzymy mu, żeby znalazł sobie jakieś zajęcie, ale gorąco wierzymy, że nawet jeśli nie znajdzie, to i tak weźmie stosowne wynagrodzenie.
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Wiedza nastolatków o seksie przypomina średniowieczną mapę świata

„Seks domaciczny” to nieprzypadkowe przejęzyczenie. Polskie nastolatki nie za bardzo wiedzą, jaki organ do czego służy.

Joanna Cieśla
11.08.2015
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną