Społeczeństwo

Ale szambo

Umówmy się, że pewne niepopularne rzeczy trzeba było ludziom powiedzieć już dawno, ale z wiadomych powodów się ich nie mówiło i zrobiła to dopiero posłanka Anna Sobecka z Ruchu Ludowo-Narodowego.
Chodzi mianowicie o konstruktywną krytykę jałowego seksu w ramach tej samej płci oraz ujawnienie faktu, że homoseksualizm jednak można leczyć i to do skutku. Na dowód tego posłanka Sobecka przytoczyła nawet w Sejmie historię amerykańskiego profesora – geja, który się wyleczył, w wyniku czego zupełnie zmienił orientację (trwają ustalenia, na jaką).

Ostatnio posłanka Sobecka weszła w temat jeszcze głębiej i, opierając się prawdopodobnie na własnych doświadczeniach, bez fałszywej pruderii potępiła seks w ogóle. Jej zdaniem seks to szambo gorsze niż książki Gombrowicza i w ogóle zajęcie dla osobowości prymitywnych. „Należy eksponować to, co jest piękne w narodzie” – powiada posłanka, tymczasem seks jest brzydki, oparty na cynicznym wykorzystywaniu jednych przez drugich i naprawdę trudno się zorientować, na czym tu polega przyjemność. Sobecka daje do zrozumienia, że w trakcie uprawiania tak modnego dziś seksu ludzie gubią nie tylko garderobę, ale także uczucia oraz wartości chrześcijańskie, dlatego Polak nie powinien takich rzeczy robić, jeśli nie jest liberałem lub feministką. „Nie uważam, żeby kobieta czy mężczyzna byli do seksu powołani” – konkluduje parlamentarzystka nie kryjąc, że czynność ta bynajmniej nie rozwija tak jak rozwiązywanie krzyżówek czy słuchanie radia. Trzeba uczciwie powiedzieć, że posłanka Sobecka ma rację, bo kiedy patrzy się, jak mówi, ochota na seks zaraz mija, a w to miejsce człowiek nerwowo zaczyna szukać podniet bardziej wzniosłych i w efekcie sięga po Dobraczyńskiego.
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Problemy psychiczne dzieci i rodzicielskie zaniedbania

Dr hab. Małgorzata Święcicka: O problemach psychicznych dzieci i rozmaitych „psychologicznych modach”, rodzicielskich zaniedbaniach i lękach na wyrost.

Joanna Cieśla
16.08.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną