Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

"Infiltracja" w sosie

Informacje, które będą sporym zaskoczeniem.

Na dodatkowej płytce z bonusami do wydanej właśnie „Infiltracji” Martina Scorsese (tegoroczny Oscar za najlepszy film) znajdują się trzy 20-minutowe filmy.

Najciekawszy z nich przedstawia autentyczną historię niejakiego Whiteya Bulgera, gangstera z południowego Bostonu – numeru 2 na liście najbardziej poszukiwanych bandytów w USA (groźniejszy jest tylko Osama ibn Laden). Przez długie lata Bulger był szefem irlandzkiej mafii i informatorem FBI, co gwarantowało mu bezkarność. Handlował głównie narkotykami, uchodząc jednocześnie za wzór cnotliwego obywatela brzydzącego się najdrobniejszymi przestępstwami. Bez skrupułów mordował nie tylko swoje kochanki, ale i szkodzących mu biznesmenów oraz kumpli z mafii.

Dla widzów, którzy widzieli w „Infiltracji” mechaniczną przeróbkę hongkońskiego thrillera „Infernal Affairs”, te informacje będą sporym zaskoczeniem. Okazuje się bowiem, że większość faktów ukazanych w filmie została zaczerpnięta z rzeczywistości, a postaci – tak jak mafioso grany przez Jacka Nicholsona – mają swoje pierwowzory w realnym życiu.


Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Łomot, wrzaski i deskorolkowcy. Czasem pijani. Hałas może zrujnować życie

Hałas z plenerowych obiektów sportowych może zrujnować życie ludzi mieszkających obok. Sprawom sądowym, kończącym się likwidacją boiska czy skateparku, mogłaby zapobiec wcześniejsza analiza akustyczna planowanych inwestycji.

Agnieszka Kantaruk
23.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną