Teatr 2010. Nominowany Wojciech Kościelniak

Wojciech Kościelniak
Za reżyserię „Lalki” Prusa.Za bardzo udaną próbę przywrócenia rangi artystycznej polskiemu musicalowi - mówi Jacek Kopciński.
Paweł Kozioł/Agencja Gazeta

Wojciech Kościelniak (ur. w 1965 r. we Wrocławiu). Aktor, reżyser teatralny, przede wszystkim jednak jeden z najciekawszych polskich reżyserów musicalowych. W latach 1988–2001 występował w Teatrze Polskim we Wrocławiu, będąc jednocześnie wykładowcą wrocławskiej PWST. W latach 2001–06 dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Muzycznego – Operetki Wrocławskiej, który w tym czasie zmienił nazwę na Teatr Muzyczny Capitol.

Reżyserował tam zarówno widowiska muzyczne (m.in. spektakle z piosenkami Elvisa Presleya, Juliana Tuwima i Jacka Kaczmarskiego), jak i klasykę musicalu („West Side Story” Leonarda Bernsteina) oraz musicalowe eksperymenty (musical bez słów „Scat, czyli od pucybuta do milionera” z muzyką Leszka Możdżera, adaptację „Idioty” Fiodora Dostojewskiego z muzyką Piotra Dziubka). Hitami były także wyreżyserowane przez niego: „Hair” Galta MacDermota (Teatr Muzyczny w Gdyni, 1999 r., i Gliwicki Teatr Muzyczny, 2010 r.), transopera „Sen nocy letniej” Szekspira z muzyką Możdżera oraz najnowsza produkcja – „Lalka” Bolesława Prusa z muzyką Piotra Dziubka (Teatr Muzyczny w Gdyni).

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną