Fundusz wieczysty – co to jest?
Żelazny ślad
Nagrobki, lampki, wypominki – to trochę mało. Jeśli chcesz utrwalić po kimś ślad, załóż fundusz wieczysty.
Fundusz wieczysty z definicji ma rosnąć i żyć. Upamiętniać życie. Niekoniecznie długie, doniosłe, heroiczne. Również takie, które było zbyt krótkie.
silent47/PantherMedia

Fundusz wieczysty z definicji ma rosnąć i żyć. Upamiętniać życie. Niekoniecznie długie, doniosłe, heroiczne. Również takie, które było zbyt krótkie.

To była przyjaźń. Z tych współczesnych. Męska, szorstka, taka, co to jest, ale nie myśli się, jak ją zdefiniować. Paweł zaraził Narcyza motocyklami, Narcyz Pawła żaglami. Raz było tej przyjaźni więcej, raz mniej, raz były okresy otwartości, mówi Narcyz, innym razem miesiącami można było się nie spotykać, tyle co w firmie.

Firma – też z tych współczesnych. Paweł był związany z marketingiem, Narcyz z technologią. Microsoft, korporacja, ludzie przychodzą, odchodzą, raczej do pracy niż dla przyjaźni. Praca z tych, co to prawie staje się życiem.

Życie poza pracą też było współczesne – szybkie. Nasycić się, nakosztować, wycisnąć, ile się da. Chłonąć, zwiedzać. Paweł miał do tego charakter. Był z tych, którzy w każdej sytuacji potrafią znaleźć plusy. Na życiowych zakrętach też.

Zakręty? – współczesne. (To na zakrętach pojawiały się okresy otwartości). Ze związków, które nie przetrzymały zakrętów, i Paweł, i Narcyz mają synów w podobnym wieku. Trzeba spędzić ciekawie wakacje, trzeba sensownie ojcować, wiadomo – stwarzać możliwości, rozwijać talenty, języki, sport, komputer; do ojców takie sprawy należą.

Śmierć współczesna: 37 lat, motocykl. Jechali we trzech z Mazur, jeden za drugim. Paweł pierwszy. Wyprzedzał. Rów. Na miejscu. Nie wiadomo właściwie dlaczego. W policyjnym protokole wpisano: bez udziału osób trzecich.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną