Zachodnie firmy działające w Rosji znalazły się w pułapce. Podczas gdy jedne obiecują szybką ucieczkę, inne ograniczają się na razie do zawieszenia działalności, a niektóre stawiają na przeczekanie wojny. Bo alternatywą jest konfiskata całego majątku przez Kreml.
W Wielkiej Brytanii Ikea obniża pensje niezaszczepionym chorym, a u nas sprawdza covidowe certyfikaty przed wejściem do sklepu. Czy inne sieci odważą się i pójdą jej śladem?
Pod Ikeą trwają homofobiczne protesty po zwolnieniu z firmy Tomasza K. Cóż, w imieniu przyzwoitych ludzi pragnę przeprosić szwedzkich przyjaciół za te haniebne prześladowania. Mam nadzieję, że zechcą spuścić zasłonę miłosierdzia na ten gorszący spektakl i nie poniechają swych planów rozwojowych w naszym kraju.
IKEA planuje obok sprzedaży także wypożyczanie mebli. Czy gospodarka współdzielona przyniesie kres posiadania? Niekoniecznie.
Po 16 latach powstał sequel do popularnego filmu „Lampa”. Brzmi jak nagłówek z portalu o kinie? Oto symbol przemian w świecie reklamy, którym Ikea nadaje ton.
Osobno bylibyśmy inni. My, bez Ikei, bardziej mieszczańscy. Szwedzka firma, bez Polski, pewnie mniej globalna. A może nie byłoby jej wcale, gdyby nie komunistyczna Polska, która w trudnej chwili ją wsparła?
Nie trzeba będzie sobie już wbijać do głowy trudnych nazw szwedzkich mebli.
Kwestie ochrony środowiska i społecznej odpowiedzialności biznesu coraz częściej odnoszą się do idei gospodarki o obiegu zamkniętym. To rozwiązanie na globalne niedobory zasobów, niezliczoną ilość odpadów i sposoby ich zagospodarowania oraz zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.
Zagraniczne firmy wstrzymują inwestycje, niektóre zwijają interesy. Tymczasem IKEA w najbliższych latach chce zainwestować w Polsce aż 6 mld zł! Cóż, ten koncern w swej historii często płynął pod prąd i dobrze na tym wychodził.
Invar Kamprad, twórca Ikei i jeden z najbogatszych ludzi świata, to prostak i despota. A imperium umrze z nim, bo jego synowie nie nadają się do prowadzenia biznesu. Tak twierdzi asystent Kamprada