Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Historia

Warto było dożyć. Relacja z uroczystości

Marian Turski skończył 90 lat!

Galę urodzinową prowadzili redaktor naczelny POLITYKI Jerzy Baczyński i Piotr Wiślicki, przewodniczący Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. Galę urodzinową prowadzili redaktor naczelny POLITYKI Jerzy Baczyński i Piotr Wiślicki, przewodniczący Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. Jacek Domiński / Reporter
Przygotowania do obchodów 90-lecia Mariana Turskiego miały przebiegać dyskretnie, tak by go nie spłoszyć. Nie było wątpliwości, że będzie partnerem trudnym, bo niestety jest dociekliwy, interesuje się wszystkim i ma perfekcyjną pamięć.
Marian Turski – urlop w Tatrach, lata 70.Archiwum Mariana Turskiego/Archiwum prywatne Marian Turski – urlop w Tatrach, lata 70.

Marian wspomniał komuś, że w dniu 90. urodzin może go w Polsce nie być, dlatego ze strony redakcji pojawiła się prośba, żeby jednak był. – To ja się zastanowię – odpowiedział. Propozycję zorganizowania jubileuszu przyjął po męsku. – Wiem, że wymagacie ode mnie wiele, ale nie mogę odmówić – wyznał, nie kryjąc, że brać jest mu w życiu znacznie trudniej, niż dawać.

Jubileusz miał być okazją do zaproszenia wszystkich ludzi, których Marian zna.

Polityka 27.2016 (3066) z dnia 28.06.2016; Na własne oczy; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Warto było dożyć. Relacja z uroczystości"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?