Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Najnowszy sondaż: PiS przed PO

Jarosław Kaczyński ma powody do radości. Sondaż TNS Polska dla TVP Info przeprowadzono telefonicznie w dniach 3-5 października 2012 r. na grupie 1000 dorosłych Polaków. Jarosław Kaczyński ma powody do radości. Sondaż TNS Polska dla TVP Info przeprowadzono telefonicznie w dniach 3-5 października 2012 r. na grupie 1000 dorosłych Polaków. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Po raz pierwszy od dłuższego czasu w sondażach partia Jarosława Kaczyńskiego wyprzedziła Platformę obywatelską. Gdyby wybory odbywały się teraz na PiS głosowałoby 39 proc., na PO - 33 proc. - wynika sondażu TNS Polska dla programu "Forum" TVP Info.

Według tego sondażu do Sejmu wszedłby też SLD z 9 proc. poparcia, a PSL i Ruch Palikota mógłby liczyć na 5.proc. poparcie (na granicy progu wyborczego).

Skąd takie wyniki? Być może przyczyn sondażowego sukcesu PiS należy szukać w ofensywie politycznej ostatnich tygodni: najpierw debata ekonomiczna, potem słynny marsz "Obudź się, Polsko", a ostatnio przedstawienie kandydata PiS prof. Piotra Glińskiego na premiera. Na tym nie koniec tej kampanii. W najbliższym czasie PiS ma zamiar zgłosić konstruktywne wotum nieufności, zorganizować kolejne debaty (najbliższa - już za kilka dni - ma dotyczyć problemów służby zdrowia), a w ciągu najbliższych 6-7 miesięcy program partii. Na sobotnim spotkaniu ze swoimi zwolennikami w Białymstoku Jarosław Kaczyński stwierdził, że już "najwyższy czas na zamiany", ponieważ rząd Donalda Tuska nie potrafi rządzić w "sensie technicznym, ale także w sensie głębszym".

Premier Donald Tusk 12 października ma przedstawić w Sejmie tzw. drugie exposé swojego rządu, w którym ma skupić się głównie na gospodarce i polityce prorodzinej.

Przed nami także czas rozliczeń rządu z obietnic i podsumowanie jego rocznej pracy.

Czy - Państwa zdaniem - wyniki sondażu TNS Polska odzwierciedlają siłę PiS, czy może są raczej oznaką słabości PO? Czy zaskakują Państwa wyniki innych partii? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną