Kraj

Plaża SLD

Przedstawiciele SLD spotkają się z młodzieżą na plaży nad Wisłą. Przedstawiciele SLD spotkają się z młodzieżą na plaży nad Wisłą. Andrzej Stawiński / Reporter

Sojusz Lewicy Demokratycznej, chwaląc sukcesy dekady Gierka, przypomniał o sobie elektoratowi sentymentalnie nastawionemu do minionych czasów, a teraz uderza z ofertą dla młodych. – Postanowiliśmy zaprosić młodych ludzi na jakąś warszawską plażę i porozmawiać z nimi w luźnej atmosferze o tym, co interesuje ich najbardziej, czyli o pracy – mówi Dariusz Joński, rzecznik SLD. W spotkaniu ma wziąć udział ponad 300 osób. Joński dodaje, że sale konferencyjne nie zachęcają młodych i dlatego postawili na plażową atmosferę. SLD zapowiada, że zamiast walczyć o dostępność marihuany, będzie się starać dla młodych o pracę. – Powiemy im o naszym pomyśle, by pracodawca, który zatrudnia młodych na umowę o pracę, przez pierwsze 18 miesięcy był zwolniony z kosztów pracy, co zwiększa szanse na ich zatrudnienie – mówi Joński. Dodaje, że Leszek Miller przyjedzie plażować z młodymi jeszcze w czerwcu, chce od nich usłyszeć, czego oni oczekują od SLD. Jeśli Sojusz poważnie myśli o tym, aby po wyborach zastąpić partnera koalicyjnego Platformy Obywatelskiej, to musi powalczyć o elektorat w wieku 18–30 lat. W tym przedziale wiekowym wszystkie inne partie biją SLD na głowę.

Polityka 23.2013 (2910) z dnia 04.06.2013; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Fiat 126p. Polski Volkswagen, tylko trochę mniejszy

Gdyby szukać materialnego symbolu gierkowskiej dekady, Polski Fiat 126p byłby jak znalazł. To za sprawą tego małego autka zaczęła się w PRL era masowej motoryzacji. Bo samochód – obok własnego mieszkania – miał być najbardziej widomym znakiem dobrobytu Polaków.

Adam Grzeszak
12.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną