Socjologowie wzywają wicepremiera Glińskiego do refleksji i publicznych wyjaśnień
„Z niepokojem obserwujemy ostatnie działania rządu oraz większości parlamentarnej dotyczące Trybunału Konstytucyjnego” – napisali w liście otwartym naukowcy, koleżanki i koledzy prof. Piotra Glińskiego.
Krzysztof Żuczkowski/Forum

We wstępie listu zaznaczyli, że zwracają się do wicepremiera jako do badacza i byłego przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, ale i swojego kolegi, naukowca. Gliński od wielu lat jest członkiem PTS, a w latach 2005–11 stał na czele tej organizacji. Prof. Antoni Sułek, podpisany pod listem, wspominał kiedyś, że zanim Gliński zastąpił go na stanowisku prezesa PTS, bardzo wykazał się jako skarbnik. Był świetnym organizatorem i wyprowadził finanse Towarzystwa na prostą.

„Nasze wątpliwości budzi kwestia ich zgodności z zasadami demokracji i rządów prawa, takimi jak skrupulatne przestrzeganie procedur decyzyjnych, prowadzenie merytorycznej i rzetelnej debaty publicznej, poszanowanie trójpodziału władzy i reguł przyzwoitej legislacji” – napisało ponad 50 znanych socjologów do prof.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną