Pierwsza debata OKO.press: podsumowanie i pytania o przyszłość opozycji
OKO.press zaprasza na pokaz dokumentu „Rodeo” i debatę polityczną z udziałem Barbary Nowackiej, Joanny Scheuring-Wielgus, Rafała Trzaskowskiego i Adriana Zandberga.
OKO.press kończy dziewięć miesięcy.
Vedran Vukoja/PantherMedia

OKO.press kończy dziewięć miesięcy.

OKO.press kończy dziewięć miesięcy i coś nam się urodziło. 5 kwietnia w warszawskim kinie Muranów o godz. 18. pokażemy dokument filmowy „RODEO” i polityczną debatę „WYPiS” z udziałem Barbary Nowackiej (Inicjatywa Polska), Joanny Scheuring-Wielgus (Nowoczesna), Rafała Trzaskowskiego (PO), Adriana Zandberga (Razem). Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

Redakcja OKO.press cieszy się z rosnącej rzeszy osób, które nas czytają, komentują, przysyłają sygnały działowi śledczemu, wspierają nas finansowo. Postanowiliśmy spotkać się z Wami „OKO” w oko.

Zapraszamy w środę, 5 kwietnia, 2017 r. do warszawskiego kina Muranów przy rogu Andersa i Solidarności na filmowy dokument i polityczną debatę. Wstęp wolny do wyczerpania wejściówek. Wejściówki do odebrania w kasie kina od poniedziałku, 3 kwietnia. Tel. kasy kina 22 635 2529.

„Rodeo” Roberta Kowalskiego (g. 18.00–19.00)

Godzinny dokument „Rodeo” to filmowa kronika wydarzeń ostatnich miesięcy. Kamera OKO.press towarzyszyła Czarnemu Protestowi, obrońcom Puszczy Białowieskiej, uczniom i nauczycielom broniącym swoich gimnazjów, protestującym pod Sejmem 16 grudnia 2016 r. Do kamery Roberta Kowalskiego prężą też muskuły młodzi nacjonaliści, myśliwskie gawędy snuje polujący ksiądz, wypowiada się poseł homofob. Niby wszystko wiadomo, ale ten obraz cię zaskoczy, przestraszy, wzruszy.

„Wypis”, debata polityczna (g. 19.00–20.45)

Barbara Nowacka (rocznik 1975), Joanna Scheuring-Wielgus (1972), Rafał Trzaskowski (1972) i Adrian Zandberg (1979) byli nastolatkami, gdy zaczynała się III RP. Wszyscy są w opozycji wobec PiS. Zapytamy ich: jak nie poddać się narracji, że PiS będzie rządził już zawsze, a opozycja jest do niczego? A może jest do niczego? Czy partia polityczna jest dziś w stanie mówić prawdę i bez populistycznej licytacji zyskać poparcie? Kto wygra z PiS? Koalicja? A jeśli tak, to jaka? Co lewica, wielka nieobecna, na to? I jak poukładać Polskę potem?

Debatę z udziałem publiczności poprowadzą Agata Szczęśniak i Piotr Pacewicz.

Serdecznie zapraszamy!

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną