Kraj

Chcemy zmiany konstytucji? Posłuchaj, co Polacy sądzą o tym pomyśle

„Konstytucja jest za długa i zbyt obszerna. Chciałbym jej skrócenia” – takich zmian chcą Polacy w konstytucji. „Konstytucja jest za długa i zbyt obszerna. Chciałbym jej skrócenia” – takich zmian chcą Polacy w konstytucji. Tomasz Korzewski / Polityka
Andrzej Duda powiedział, że chce nowej konstytucji dla Polski. Zapytaliśmy Polaków, co o tym sądzą.

Andrzej Duda zaproponował referendum „oceniające” ustawę zasadniczą z 1997 r. Zasugerował przy tym, że najlepiej byłoby ją zmienić. Nie wyjaśnił jednak skąd ten pomysł, nie wskazał też, które zapisy jego zdaniem powinny zostać zmienione.

Zapytaliśmy Polaków, jak odnoszą się do propozycji prezydenta. „Prezydent, który łamie konstytucję, nie powinien ogłaszać referendum w jej sprawie”, „to znów byłaby zmiana na gorsze” – komentowali.

Na co jeszcze wskazywali Polacy? Jakich zmian ich zdaniem wymaga Konstytucja RP? Odpowiedzi nas zaskoczyły:

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019
Reklama