Kraj

Fantastyczny senator Rulewski – więzienny drelich i biała róża! Twitter reaguje

Senator Jan Rulewski przyszedł na obrady w więziennym drelichu i z białą różą Senator Jan Rulewski przyszedł na obrady w więziennym drelichu i z białą różą Tomek Musiał / Twitter
Senat ma dziś głosować nad ustawą o Sądzie Najwyższym. Senator Jan Rulewski stawił się w więziennym drelichu i z białą różą. Internauci zareagowali natychmiast.

Jan Rulewski to znany działacz solidarnościowej opozycji, w stanie wojennym internowany przez rok, a następnie aresztowany. W więzieniu był do 1984 r. W latach 60. został skazany na pięć lat za rzekomą dezercję z wojska. Przesiedział wówczas trzy lata. W wolnej Polsce był posłem, w Senacie zasiada od 2007 r.

Na piątkowe obrady Senatu Jan Rulewski przyszedł w więziennym drelichu i z białą różą. „Ten strój jest jak najbardziej adekwatny do tego, co się dzieje w Polsce. Nasz kraj przekształca się systematycznie w zakłady karny” – wyjaśniał dziennikarzom. Z kolei białą różę prezes Jarosław Kaczyński uważa za znak nienawiści.

Demonstrację senatora natychmiast zauważono w internecie. Na Twitterze pojawia się coraz więcej komentarzy na temat jego stroju. Komentują politycy, ale również ludzie na co dzień z nią niezwiązani:

Nie wszyscy internauci zareagowali na gest senatora tak pozytywnie. Pojawiły się też tweety szydzące i obrażające Rulewskiego, m.in. kwestionujące jego życiorys.

Ale i na takie tweety reagują pozostali użytkownicy Twittera:

Reklama
Reklama