W najnowszej POLITYCE znajdziecie Państwo wiele interesujących i aktualnych treści. Między innymi:
– Rafał Kalukin pisze o wielkiej bitwie o polską wieś miedzy PiS a PSL – i wynik tego właśnie konfliktu zdecyduje o tym, kto przejmie władze w samorządach, bo tylko dobry rezultat ludowców pozwoli na zawiązanie sojuszu z Koalicja Obywatelską i utrzymanie większości sejmików wojewódzkich.
– Janicki i Władyka analizują kolejną operację przedwyborczego „ocieplania się” obozu władzy, tym razem przy pomocy premiera Morawieckiego, zastanawiając się, jak to możliwe, że ta metoda za każdym razem działa, cokolwiek by PiS zrobił wcześniej.
– Janusz Wróblewski opowiada o najbardziej gorącym filmie roku, „Klerze” (również o innych filmach pokazanych na festiwalu w Gdyni), a Aneta Kyzioł opisuje fascynująca karierę aktorską Janusza Gajosa.
– Ewa Siedlecka szczegółowo relacjonuje akcję szykan, jakim poddawani są niepokorni sędziowie, i jaki szeroki zestaw instrumentów stosują w tym celu rządzący.
– Anna Dąbrowska szkicuje sylwetkę Tomasza Poręby, szefa sztabu wyborczego PiS, którego kariera rozwija się modelowo, a Poręba jest wzorcowym przykładem, jak odnieść sukces przy prezesie Kaczyńskim.
– Piotr Pytlakowski relacjonuje stan przygotowań przed wyborami samorządowymi – czy będą uczciwe, czy będzie wystarczająco wielu ludzi w komisjach, czy opozycja będzie mieć wystarczająco dużo swoich obserwatorów?
– Paweł Kowal, były europoseł, analizuje koncepcję „Europy ojczyzn”, lansowaną przez wiele prawicowych formacji w Unii Europejskiej, i zastanawia się, czy Polska akurat na niej by zyskała – odpowiedź w tekście.
Ponadto w najnowszym wydaniu POLITYKI: o aferze w pewnym przedszkolu, o tym, jak ideologia dotarła do podręczników szkolnych, o tym, że niedługo może zniknąć ostatni prywatny polski bank, o państwowym feminizmie w Tunezji, o tym, jak Ameryka prywatyzuje wojnę w Afganistanie, o aplikacjach randkowych, o psychicznych problemach sportowców i wiele innych tematów.
Polecamy wszystkie oraz przypominamy, że w sprzedaży jest już nowy, drugi numer „Niezbędnika współczesnego”, gdzie przeczytacie Państwo o wielkich tematach, debatach i wyzwaniach, które poruszają Polskę i świat. Zachęcam zatem i do najnowszej POLITYKI, i do niezbędnego „Niezbędnika”.
Życzę – w obu przypadkach – miłej i inspirującej lektury!
Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego