Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

W okładkowym tekście przedstawiamy raport o stanie rosyjskiej armii – zdemoralizowanej i okrutnej, czego dowodzą ujawnione właśnie zbrodnie wojenne w podkijowskiej Buczy.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” między innymi:

Raport o stanie rosyjskiej armii – zdemoralizowanej i okrutnej, czego dowodzą ujawnione właśnie zbrodnie wojenne w podkijowskiej Buczy – raport przygotowali Anna Arhipowa i Paweł Reszka.

Czy to już naprawdę koniec pandemii, czy już nie wróci w postaci, jaką znamy od dwóch lat? – sprawę wyjaśnia Paweł Walewski.

Co w cieniu wojny robi obóz władzy i co planuje na najbliższy czas, jakie są szanse opozycji, aby się przebić ze swoimi przekazami, czy polska polityka wróci do stanu sprzed 24 lutego, czy mamy do czynienia z zupełnie nowym rozdaniem – analizuje Rafał Kalukin.

Jak się mieszka z uchodźcami z Ukrainy, jakie to powoduje codzienne problemy, jak długo potrwa spontaniczna pomoc Polaków dla uciekających przed wojną rodzin – relacjonuje Katarzyna Kaczorowska.

Rząd się lansuje, a samorząd haruje: czy tak wygląda sytuacja z przyjęciem 2 mln Ukraińców? – pisze o tym Ewa Siedlecka, pytając tych najbardziej zainteresowanych, czyli urzędników samorządowych.

Najnowszy numer „Polityki”PolitykaNajnowszy numer „Polityki”

Thomas Piketty, światowej sławy ekonomista, w rozmowie z Jackiem Żakowskim mówi o tym, jak nacjonalizm, także w wersji wojennej, jest łatwą odpowiedzią na kryzysy i nierówności społeczne, i co trzeba zrobić, aby prawicowy populizm nie był tak atrakcyjny dla wyborców.

Czy Polacy rzeczywiście bojkotują produkty firm, które nie wycofały się z działalności w Rosji, jak te firmy argumentują i próbują ratować swój wizerunek? – sprawdziła i opisała Joanna Solska.

Jak się żyje obok bazy NATO w Redzikowie na Pomorzu – opisały Agnieszka Kamińska i Emilia Sułek.

Polskie regulacje aborcyjne mocno różnią się od ukraińskich, podobnie jest z dostępnością antykoncepcji. Z jakimi zatem trudnościami stykają się Ukrainki, które przyjechały do naszego kraju? – piszą Agata Szczerbiak i Aleksandra Żelazińska.

• I niesamowita historia kryminalna: czy można skazać kogoś za zabójstwo, mimo że nie ma ciała ani nie wiadomo, kto został zamordowany? Można, jeśli są wystarczająco silne poszlaki – taki przypadek opisał Zbigniew Borek.

Ponadto w najnowszym wydaniu „Polityki”: czy powrócimy do węgla?; jak wojna wpłynie na wybory we Francji, a jak wpłynęła na zwycięstwo Orbána; co zrobić z Putinem; o tym, jak Polacy bali się wojen w czasach komunizmu; Oscary – targowisko próżności i przeszłości oraz o memach bojowych.

Serdecznie zapraszam do lektury nowego numeru naszego tygodnika!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyznania nawróconego katechety. „Dwie osoby na religii? Kościół reaguje histerycznie, to ślepa uliczka”

Problem religii w szkole był przez biskupów ignorowany, a teraz podnoszą krzyk – mówi Cezary Gawryś, filozof, teolog i były nauczyciel religii.

Jakub Halcewicz
09.09.2024
Reklama