Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

W okładkowym tekście przedstawiamy raport o stanie rosyjskiej armii – zdemoralizowanej i okrutnej, czego dowodzą ujawnione właśnie zbrodnie wojenne w podkijowskiej Buczy.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” między innymi:

Raport o stanie rosyjskiej armii – zdemoralizowanej i okrutnej, czego dowodzą ujawnione właśnie zbrodnie wojenne w podkijowskiej Buczy – raport przygotowali Anna Arhipowa i Paweł Reszka.

Czy to już naprawdę koniec pandemii, czy już nie wróci w postaci, jaką znamy od dwóch lat? – sprawę wyjaśnia Paweł Walewski.

Co w cieniu wojny robi obóz władzy i co planuje na najbliższy czas, jakie są szanse opozycji, aby się przebić ze swoimi przekazami, czy polska polityka wróci do stanu sprzed 24 lutego, czy mamy do czynienia z zupełnie nowym rozdaniem – analizuje Rafał Kalukin.

Jak się mieszka z uchodźcami z Ukrainy, jakie to powoduje codzienne problemy, jak długo potrwa spontaniczna pomoc Polaków dla uciekających przed wojną rodzin – relacjonuje Katarzyna Kaczorowska.

Rząd się lansuje, a samorząd haruje: czy tak wygląda sytuacja z przyjęciem 2 mln Ukraińców? – pisze o tym Ewa Siedlecka, pytając tych najbardziej zainteresowanych, czyli urzędników samorządowych.

Najnowszy numer „Polityki”PolitykaNajnowszy numer „Polityki”

Thomas Piketty, światowej sławy ekonomista, w rozmowie z Jackiem Żakowskim mówi o tym, jak nacjonalizm, także w wersji wojennej, jest łatwą odpowiedzią na kryzysy i nierówności społeczne, i co trzeba zrobić, aby prawicowy populizm nie był tak atrakcyjny dla wyborców.

Czy Polacy rzeczywiście bojkotują produkty firm, które nie wycofały się z działalności w Rosji, jak te firmy argumentują i próbują ratować swój wizerunek? – sprawdziła i opisała Joanna Solska.

Jak się żyje obok bazy NATO w Redzikowie na Pomorzu – opisały Agnieszka Kamińska i Emilia Sułek.

Polskie regulacje aborcyjne mocno różnią się od ukraińskich, podobnie jest z dostępnością antykoncepcji. Z jakimi zatem trudnościami stykają się Ukrainki, które przyjechały do naszego kraju? – piszą Agata Szczerbiak i Aleksandra Żelazińska.

• I niesamowita historia kryminalna: czy można skazać kogoś za zabójstwo, mimo że nie ma ciała ani nie wiadomo, kto został zamordowany? Można, jeśli są wystarczająco silne poszlaki – taki przypadek opisał Zbigniew Borek.

Ponadto w najnowszym wydaniu „Polityki”: czy powrócimy do węgla?; jak wojna wpłynie na wybory we Francji, a jak wpłynęła na zwycięstwo Orbána; co zrobić z Putinem; o tym, jak Polacy bali się wojen w czasach komunizmu; Oscary – targowisko próżności i przeszłości oraz o memach bojowych.

Serdecznie zapraszam do lektury nowego numeru naszego tygodnika!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama