Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

W najnowszej „Polityce” piszemy m.in. o drugiej parze IV RP, czyli Julii i Andrzeju Przyłębskich, o tym, że trudno w Polsce o kredyt mieszkaniowy, a jeszcze trudniej się go spłaca, o nierozwiązanej tajemnicy śmierci Ewy Tylman i o tym, komu i jak służy politycznie wojna w Ukrainie.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

Oto nasze propozycje w najnowszym wydaniu „Polityki”:

• Cotygodniowa relacja z wojny w Ukrainie z mapą pokazującą sytuację na froncie.

Młodzi zakredytowani: coraz trudniej otrzymać kredyt mieszkaniowy, a jeszcze trudniej go spłacać – gdzie mają mieszkać Polacy i kto im w tym pomoże?

• Partyjne opowieści wojenne, czyli komu i w jaki sposób politycznie służy wojna w Ukrainie, jak ugrupowania dostosowują swoje narracje do sytuacji globalnego zagrożenia.

Druga para IV RP, czyli Julia i Andrzej Przyłębscy, wzorcowa elita z pisowskiego nadania, ulubieńcy prezesa Kaczyńskiego – jak zrobili karierę, co robią teraz i jaka czeka ich przyszłość.

Najnowszy numer „Polityki”PolitykaNajnowszy numer „Polityki”

• Ukraiński pisarz Jurij Andruchowycz o tym, czy Andrzej Duda mógłby zostać prezydentem Ukrainy, o tym, co dzieli Polaków i Ukraińców, i jakie są szanse na pełne pojednanie, także w spojrzeniu na historię obu krajów.

Michnik według Krasowskiego, czyli recenzja książki „O Michniku” Roberta Krasowskiego pióra prof. Andrzeja Zieniewicza, filologa polskiego z Uniwersytetu Warszawskiego zajmującego się m.in. biografiami.

• Architekt Jakub Wacławek o 70-metrowych domach, które propaguje rząd: jak one mogą wyglądać i jak się w nich mieszka.

Tajemnica śmierci Ewy Tylman wciąż jest nierozwiązana, uniewinniono właśnie oskarżonego – dlaczego tak trudno ustalić, co się wydarzyło pewnej nocy nad Wartą w Poznaniu?

• Dr Maria Banaszak o tym, jakie narkotyki biorą dzisiaj Polacy, jak wygląda uzależnienie, jak się je leczy.

Drogie lato, czyli ile wydamy w tym roku na wakacje.

Brakuje samochodów na rynku, zarówno nowych, jak i używanych – skąd te niedobory?

Ponadto w najnowszej „Polityce”: o przyjacielu Putina Gerhardzie Schroederze; relacja z frontowego Siewierodoniecka; Mieszko I – pragmatyczny strateg; dlaczego animowany film „Bambi” nie podobał się Hitlerowi; czym jest tzw. przesmyk suwalski i dlaczego ma takie znaczenie dla bezpieczeństwa Polski i dla NATO.

To część propozycji z nowej „Polityki”, zachęcam do przeczytania całości numeru. Życzę interesującej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama