Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

W najnowszej „Polityce” piszemy m.in. o drugiej parze IV RP, czyli Julii i Andrzeju Przyłębskich, o tym, że trudno w Polsce o kredyt mieszkaniowy, a jeszcze trudniej się go spłaca, o nierozwiązanej tajemnicy śmierci Ewy Tylman i o tym, komu i jak służy politycznie wojna w Ukrainie.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

Oto nasze propozycje w najnowszym wydaniu „Polityki”:

• Cotygodniowa relacja z wojny w Ukrainie z mapą pokazującą sytuację na froncie.

Młodzi zakredytowani: coraz trudniej otrzymać kredyt mieszkaniowy, a jeszcze trudniej go spłacać – gdzie mają mieszkać Polacy i kto im w tym pomoże?

• Partyjne opowieści wojenne, czyli komu i w jaki sposób politycznie służy wojna w Ukrainie, jak ugrupowania dostosowują swoje narracje do sytuacji globalnego zagrożenia.

Druga para IV RP, czyli Julia i Andrzej Przyłębscy, wzorcowa elita z pisowskiego nadania, ulubieńcy prezesa Kaczyńskiego – jak zrobili karierę, co robią teraz i jaka czeka ich przyszłość.

Najnowszy numer „Polityki”PolitykaNajnowszy numer „Polityki”

• Ukraiński pisarz Jurij Andruchowycz o tym, czy Andrzej Duda mógłby zostać prezydentem Ukrainy, o tym, co dzieli Polaków i Ukraińców, i jakie są szanse na pełne pojednanie, także w spojrzeniu na historię obu krajów.

Michnik według Krasowskiego, czyli recenzja książki „O Michniku” Roberta Krasowskiego pióra prof. Andrzeja Zieniewicza, filologa polskiego z Uniwersytetu Warszawskiego zajmującego się m.in. biografiami.

• Architekt Jakub Wacławek o 70-metrowych domach, które propaguje rząd: jak one mogą wyglądać i jak się w nich mieszka.

Tajemnica śmierci Ewy Tylman wciąż jest nierozwiązana, uniewinniono właśnie oskarżonego – dlaczego tak trudno ustalić, co się wydarzyło pewnej nocy nad Wartą w Poznaniu?

• Dr Maria Banaszak o tym, jakie narkotyki biorą dzisiaj Polacy, jak wygląda uzależnienie, jak się je leczy.

Drogie lato, czyli ile wydamy w tym roku na wakacje.

Brakuje samochodów na rynku, zarówno nowych, jak i używanych – skąd te niedobory?

Ponadto w najnowszej „Polityce”: o przyjacielu Putina Gerhardzie Schroederze; relacja z frontowego Siewierodoniecka; Mieszko I – pragmatyczny strateg; dlaczego animowany film „Bambi” nie podobał się Hitlerowi; czym jest tzw. przesmyk suwalski i dlaczego ma takie znaczenie dla bezpieczeństwa Polski i dla NATO.

To część propozycji z nowej „Polityki”, zachęcam do przeczytania całości numeru. Życzę interesującej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyjątkowo długie wolne po Nowym Roku. Rodzice oburzeni. Dla szkół to konieczność

Jeśli ktoś się oburza, że w szkołach tak często są przerwy w nauce, niech zatrudni się w oświacie. Już po paru miesiącach będzie się zarzekał, że rzuci tę robotę, jeśli nie dostanie dnia wolnego ekstra.

Dariusz Chętkowski
04.12.2024
Reklama