Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Dlaczego panowanie Elżbiety II było tak wyjątkowe i jakim królem okaże się Karol III. Kulisy dymisji Jacka Kurskiego. Czy PiS już wkroczył na ścieżkę przegranych wyborów, czy po jego rządach da się przywrócić w Polsce praworządność metodami praworządnymi – to tylko niektóre propozycje z najnowszego numeru „Polityki”. Zapraszam do lektury!
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszym numerze „Polityki” znajdziecie Państwo wiele interesujących tematów, między innymi:

Kim była Elżbieta II, królowa świata, dlaczego jej panowanie było tak wyjątkowe, czy monarchia brytyjska przetrwa jej śmierć i jakim królem okaże się Karol III – na te pytania ciekawie odpowiada znawca brytyjskich royalsów Marek Ostrowski. Ponadto historię życia panowania Elżbiety autorstwa Jacka Tebinki, z bogatym materiałem fotograficznym, zamieszczamy w rubryce „Na własne oczy”.

• O kulisach dymisji Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP – pisze Rafał Kalukin.

• O tym, jak się przegrywa w Polsce wybory i czy PiS już wkroczył na tę drogę – w artykule Mariusza Janickiego.

Czy da się przywrócić w państwie praworządność praworządnymi metodami – analizuje Ewa Siedlecka.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

O dziwnej karierze byłego aktora, youtubera i nacjonalistycznego działacza Wojciecha Olszańskiego – pisze Marcin Kołodziejczyk.

O imigracji ukraińskiej, która uwypukliła wiele polskich problemów, w rozmowie z Martą Mazuś opowiada Agnieszka Kosowicz, prezeska Fundacji Polskie Forum Migracyjne.

Dlaczego polskie dzieci tyją – mówi dietetyczka Katarzyna Błażejewska-Stuhr, przepytywana przez Juliusza Ćwielucha.

O propagandowym przekopie, czyli sztandarowej inwestycji „dobrej zmiany” – pisze Ryszarda Socha.

Ponadto w najnowszym wydaniu „Polityki”: rosyjski problem PiS; czy to już koniec wojny narkotykowej w Kolumbii; o minimózgu, który wyrósł w laboratorium; Jerzy Nasierowski – zapomniany skandalista; Behemoth – polski metalowy zespół eksportowy.

To tylko część naszych propozycji, zachęcam do przeczytania całości wydania, a także do zakupu naszej specjalnej edycji, poświęconej królowej Elżbiecie, jej czasom, panowaniu, rodzinie – wszystko to na barwnym tle zmieniającej się Wielkiej Brytanii. Specjalne wydanie już od środy w sprzedaży. Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama