Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Najnowszy numer „Polityki” Najnowszy numer „Polityki” Polityka
Ile zależy od wyniku wyborów samorządowych; czy można skutecznie rozliczyć polityków PiS i Suwerennej Polski; w co grają Morawiecki, Duda i Mastalerek; o szajce, ktora wyłudzała lokale i truła ich właścicieli; specjalny dodatek na 75. rocznicę powstania NATO – oto niektóre propozycje z najnowszej „Polityki”. Zachęcamy do lektury całego numeru.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

Najnowsza „Polityka” już do Państwa dyspozycji. Dużo w niej aktualnych i ważnych tematów z różnych dziedzin, w tym m.in.:

Czy da się skutecznie rozliczyć polityków i urzędników związanych z poprzednią władzą, jaka odpowiedzialność jest prostsza do wyegzekwowania: konstytucyjna, karna, służbowa, a może droga cywilna, odszkodowawcza – o tych problemach pisze w materiale okładkowym Ewa Siedlecka.

• Wybory samorządowe: kampania była dość bezobjawowa, ale wynik będzie niezwykle ważny dla układu sił; prognozy, skutki polityczne, sytuacja koalicji i opozycji – o tym w tekście Rafała Kalukina oraz w Przypisach Jerzego Baczyńskiego i Mariusza Janickiego.

• Czy prezydencki minister Marcin Mastalerek i były premier Mateusz Morawiecki chcą w przyszłości założyć nową prawicową partię; w co grają i co planują, jaka rolę pełni w tym prezydent Andrzej Duda – piszą Anna Dąbrowska i Wojciech Szacki.

Na czym polega wykluczenie komunikacyjne mieszkańców z mniejszych ośrodków, jakie są tu fakty, a jakie funkcjonują stereotypy – o tym w materiale Zbigniewa Borka.

Jak się zwracać do osób niebinarnych, jakich form językowych używać, czy tzw. osobatywy przyjmą się w polszczyźnie – o tym w rozmowie Joanny Podgórskiej z językoznawcą prof. Markiem Łazińskim.

Szajka trucicieli wyłudzała mieszkania od starszych samotnych ludzi, a potem doprowadzała do ich śmierci. Ich proces właśnie rusza – sprawę relacjonuje Violetta Krasnowska.

Najnowszy numer „Polityki”PolitykaNajnowszy numer „Polityki”

Szał na wakacje, czyli szykuje się rekordowy rok wyjazdowy, biura podróży są oblężone, a wycieczki prawie wyprzedane – skąd ten wakacyjny boom, pisze Adam Grzeszak.

Specjalny dodatek poświęcony NATO w 75. rocznicę powstania Paktu, a w nim m.in.: jak jednoczył się Zachód, kto dowodzi, kto płaci, jak się bronić, jak atakować, szpiedzy, krety, agenci wpływu.

Ponadto w numerze: • w poszukiwaniu kolebki życia; • jak by wyglądała Polska, gdyby nie pojawili się tu ludzie; • powroty Bojków w Bieszczady; • paradoksy Romana Bratnego; • nominacje do architektonicznych nagród „Polityki”; • triumfalny powrót szerszej nogawki.

To część naszych propozycji. Zachęcam do lektury całości. Życzę miłych wrażeń.

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama