Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Dobry smak

Mea pulpa

Idąc do warszawskiej restauracji Borysa Szyca, nie trzeba już czytać menu. Wystarczy wziąć ze sobą ostatni numer pisma „Gala”. Tam na 20 stronach redakcja oraz przyjaciele Borysa pokazują, co to znaczy dobry smak. Jak widać, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, ale są to głównie głodni przyjaciele.

• Na ciekawy sposób promocji swej marki, a przy okazji na małą lekcję, „jak zwyciężać mamy” dla polskich piłkarzy, wpadło Radio Zet. Dziennikarze stacji rozegrają na Stadionie Narodowym mecz ze swymi słuchaczami. Zagrają wszyscy napastnicy z anteny – Marek Starybrat, Damian Michałowski czy Kamil Nosel. Mecz: radio kontra słuchacze. W Radiu Maryja nie do przeprowadzenia.

Daniel Wieleba, znany kiedyś jako Pan Lotto junior, zostanie wydawcą i redaktorem naczelnym magazynu o metafizycznym tytule „Wnętrze Daniela”. Aktor oraz prowadzący „Pytanie na śniadanie” w telewizyjnej Dwójce będzie prezentował w nim najciekawsze wnętrza z kraju oraz ze świata. Swe wnętrza w felietonach zaprezentują także Anna Samusionek czy Katarzyna Dow­bor. Jak widać, każda okazja jest dobra do wywnętrzniania się.

• Wreszcie jest normalny światowy sukces polskiej aktorki. Zwykle udział polskich gwiazd w amerykańskich produkcjach reklamowany jest nachalnie i agresywnie, a sprowadza się do zagrania blondynki w tłumie. Tym razem Agata Buzek zagrała obok Jasona Stathama w filmie „Huminnbird”, a dowiedzieliśmy się o tym z reklamy obrazu. Skandal. Teraz to nawet trudno mieć nadzieję, że ją wytną.

• Śmiało można powiedzieć, że jej uroda dorównuje jej pechowi. Natasza Urbańska nie okupuje pierwszych miejsc w rankingach sympatii ani mediów, ani odbiorców. Jak mawia mój ­kolega Czesław Mozil, „wiśniówką na torcie” niechęci okazała się kolekcja ubrań aktorki, Musses, dosyć brutalnie skrytykowana przez wszystkich. Natasza, nie martw się. Znam to z doświadczenia. Ostatnim etapem ich nienawiści zawsze jest bezradność.

• Miniony tydzień upłynął nam pod znakiem dyskusji Joanny ­Szczepkowskiej, reprezentującej gniew lobby antygejowskiego w życiu i sztuce, oraz Jacka Poniedziałka, reprezentującego luz lobby gejowskiego w życiu i sztuce. Ja zamierzam powołać heteroseksualne lobby finansujące dla całego środowiska. Dom spokojnej ekscentryczności.

• Tata Filipa (patrz niżej) też nie ­próżnuje. Okazuje się, że swego czasu najsłynniejszy wodzirej telewi­zyjnej rozrywki planuje powrócić na ­antenę Polsatu z programem „Idź na całość”. ­Fabuła programu była dosyć prosta. Jak zawodnik trafiał do odpowiedniej bramki, dostawał za to kasę. Zupełnie odwrotnie niż w polskiej reprezentacji.

• Tancerka totalna, czyli Krystyna Mazurówna, wzięła udział w debacie na temat tak zwanych związków ­partnerskich. „Polska jest krajem zacofanym” – powiedziała. „Już mój były teść Stefan Kisielewski powiedział, że jesteśmy rządzeni przez ciemniaków”. Do licznych i niezwykłych przymiotów Kisiela dopisujemy kolejny. Wróżbiarstwo.

• Tak zwane gwiazdy lub – jak kto woli – wyroby gwiazdopodobne przyzwyczaiły nas, że na otwarciu czegokolwiek chętnie zrobią wszystko, w każdym stroju, w dowolnym miejscu, byle tylko pod okiem aparatu fotograficznego. Teraz padł kolejny szczyt. Wyroby pojawiły się na otwarciu fryzjera w stolicy. Na ich czele niezmordowana Anna Popek. Nawet nie otworzyłem ust ze zdziwienia, bo się bałem, że ona zaraz się pojawi.

• To może być czarny koń tego gatunku, bo chyba w przypadku kobiet nie używa się zwrotu czarna kobyła. Aktorka Aleksandra Woźniak poprowadzi własny talk show w TV Romantica, a może już prowadzi, bo nie znam ani jednego, ani drugiego. Jeśli program już jest, to się cieszymy, ale jeśli go nie ma, to się nie dziwimy.

• Syn, który dość szybko przerósł swego ojca, idzie jak burza. Filip Chajzer, syn Vizira, poprowadzi w telewizji TTV talk show, zatytułowany zmyłkowo Studio TTV. Drugim prowadzącym jest kultowy prezenter Roman Czejarek. Vizir junior dał się poznać wszystkim jako twórca fantazyjnej parodii telewizji informacyjnej. Jak będzie teraz, wyjdzie – jak zwykle w tej rodzinie – w praniu.

Polityka 14.2013 (2902) z dnia 02.04.2013; Kultura; s. 83
Oryginalny tytuł tekstu: "Dobry smak"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Psychologowie są dziś wszędzie i zajmują się wszystkim. Czy słusznie? I kto się zajmie nimi?

Transport, policja, szpitale, marketing, reklama, sądownictwo, media, polityka, a wkrótce każda polska szkoła – gdzie się obejrzeć, tam psycholog. Czy współczesna wiedza psychologiczna pozwala im brać na swoje barki aż takie obciążenia?

Ewa Wilk
25.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną