„Polityka”. Pilnujemy władzy, służymy czytelnikom.

Prenumerata roczna taniej o 20%

OK, pokaż ofertę
Kultura

Święto pasji

Zapowiedź festiwalu: „Pyrkon 2016”

materiały prasowe
Konwent przyciąga setkami godzin prelekcji i paneli dyskusyjnych, zgrupowanych w blokach: Literackim, Naukowym, Filmowo-Serialowym, Gier Elektronicznych czy Gier Bitewnych.

W 2011 r. poznański konwent, czyli festiwal dla miłośników fantastyki, odwiedziło nieco ponad 3600 osób, co wówczas robiło spore wrażenie. Od tego czasu Pyrkon rozrósł się jednak wielokrotnie i z ponad 31 tys. uczestników w ubiegłym roku awansował do ścisłej czołówki tego typu imprez w Europie. Konwent przyciąga setkami godzin prelekcji i paneli dyskusyjnych, zgrupowanych w blokach: Literackim, Naukowym, Filmowo-Serialowym, Gier Elektronicznych czy Gier Bitewnych. Uczestnicy będą mogli wysłuchać i porozmawiać z całą rzeszą gości z Polski (np. pisarze Andrzej Pilipiuk i Jakub Ćwiek, Michał Azewicz z Platige Image) oraz z zagranicy (pisarz David Weber, artysta komiksowy John Lyman), ale także z innymi fanami, ponieważ program Pyrkonu to również punkty tworzone przez nich.

Poza tym uczestnicy będą mogli zrobić zakupy w licznych stoiskach handlujących szeroko rozumianą popkulturą, udać się do czytelni komiksów, wziąć udział w wielu konkursach albo po prostu podziwiać na przykład Maskaradę, czyli konkurs na najlepszy strój. Nowością będzie Aleja Rysowników, gdzie będzie można kupić lub zamówić pracę z dedykacją, a spośród najpopularniejszych atrakcji nie zabraknie imponujących games roomów, gdzie fani wszelkiego rodzaju gier dostaną do dyspozycji niemałą bibliotekę tytułów.

Szczegóły: www.pyrkon.pl

Festiwal Fantastyki Pyrkon, 8–10 kwietnia, Poznań

Polityka 15.2016 (3054) z dnia 05.04.2016; Afisz. Premiery; s. 83
Oryginalny tytuł tekstu: "Święto pasji"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Życie usłane Lotosem. Sprawdzamy, ile ludzie bliscy Obajtkowi zarabiają w norweskiej spółce Orlenu

Dochody uzyskiwane i opodatkowane w Norwegii stanowią w tym kraju informację publiczną. Zapytaliśmy więc tamtejszy urząd podatkowy o zarobki w orlenowskiej spółce.

Anna Dąbrowska, Mieszko Czarnecki
05.06.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną