Kultura

Święto pasji

Zapowiedź festiwalu: „Pyrkon 2016”

materiały prasowe
Konwent przyciąga setkami godzin prelekcji i paneli dyskusyjnych, zgrupowanych w blokach: Literackim, Naukowym, Filmowo-Serialowym, Gier Elektronicznych czy Gier Bitewnych.

W 2011 r. poznański konwent, czyli festiwal dla miłośników fantastyki, odwiedziło nieco ponad 3600 osób, co wówczas robiło spore wrażenie. Od tego czasu Pyrkon rozrósł się jednak wielokrotnie i z ponad 31 tys. uczestników w ubiegłym roku awansował do ścisłej czołówki tego typu imprez w Europie. Konwent przyciąga setkami godzin prelekcji i paneli dyskusyjnych, zgrupowanych w blokach: Literackim, Naukowym, Filmowo-Serialowym, Gier Elektronicznych czy Gier Bitewnych. Uczestnicy będą mogli wysłuchać i porozmawiać z całą rzeszą gości z Polski (np. pisarze Andrzej Pilipiuk i Jakub Ćwiek, Michał Azewicz z Platige Image) oraz z zagranicy (pisarz David Weber, artysta komiksowy John Lyman), ale także z innymi fanami, ponieważ program Pyrkonu to również punkty tworzone przez nich.

Poza tym uczestnicy będą mogli zrobić zakupy w licznych stoiskach handlujących szeroko rozumianą popkulturą, udać się do czytelni komiksów, wziąć udział w wielu konkursach albo po prostu podziwiać na przykład Maskaradę, czyli konkurs na najlepszy strój. Nowością będzie Aleja Rysowników, gdzie będzie można kupić lub zamówić pracę z dedykacją, a spośród najpopularniejszych atrakcji nie zabraknie imponujących games roomów, gdzie fani wszelkiego rodzaju gier dostaną do dyspozycji niemałą bibliotekę tytułów.

Szczegóły: www.pyrkon.pl

Festiwal Fantastyki Pyrkon, 8–10 kwietnia, Poznań

Polityka 15.2016 (3054) z dnia 05.04.2016; Afisz. Premiery; s. 83
Oryginalny tytuł tekstu: "Święto pasji"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka

Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.

Tomasz Targański
23.02.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną