Nespresso Talents. Międzynarodowy konkurs filmowy
Od 8 lutego do 25 marca każdy, kto interesuje się filmem i zna kobietę, która robi niesamowite rzeczy, może zgłosić swój film.
Nespresso po raz trzeci organizuje konkurs filmowy Nespresso Talents.
mat. pr.

Nespresso po raz trzeci organizuje konkurs filmowy Nespresso Talents.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do studentów szkół filmowych i młodych twórców.
mat. pr.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do studentów szkół filmowych i młodych twórców.

Poprzez pracę z młodymi filmowcami Nespresso kontynuuje zobowiązanie, by dokonywać zmian na lepsze.
mat. pr.

Poprzez pracę z młodymi filmowcami Nespresso kontynuuje zobowiązanie, by dokonywać zmian na lepsze.

Nespresso po raz trzeci organizuje konkurs filmowy Nespresso Talents, w tym roku na temat „The Difference She Makes”. Od 8 lutego do 25 marca każdy, kto interesuje się filmem i zna kobietę, która robi niesamowite rzeczy, może zgłosić swój film na stronie konkursu. Nagroda główna to 5 tys. euro i wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes.

Celem Nespresso Talents jest wyłonienie największych talentów filmowych z całego świata. W konkursie może wziąć udział każdy. Projekt skierowany jest jednak przede wszystkim do studentów szkół filmowych i młodych twórców, którzy chcą opowiedzieć historię kobiety, która robi niezwykłe rzeczy. Kobiety, która zmienia rzeczywistość, pomaga, inspiruje, dokonuje realnej zmiany w swoim otoczeniu.

Interpretacja tegorocznego tematu – The Difference She Makes – jest dowolna. Ważne, by opowiedziane historie pokazywały siłę, talent i innowacyjność kobiet, które robią zwyczajnie małe i nadzwyczajnie wielkie rzeczy. Film musi trwać trzy minuty i być nakręcony w formacie wertykalnym (9:16).

Alfonso Gonzalez, Chief Customer Officer w Nespresso, wyjaśnia: – Nespresso szuka osób, które myślą inaczej, które są przygotowane, by iść dalej, przesuwać granice i pokazywać swoją kreatywność w tym, co robią. Dlatego jesteśmy tak dumni, że możemy angażować się w wydarzenia filmowe, które promują młode talenty i innowacyjność w filmie.

Poprzez pracę z młodymi filmowcami Nespresso kontynuuje zobowiązanie, by dokonywać zmian na lepsze. Nespresso 14 lat temu uruchomiło program zrównoważonego rozwoju, który przejawia się m.in. edukowaniem kobiet i zachęcaniem, by zostały agronomkami i plantatorkami kawy. Potencjał, jaki tkwi w kobietach, wpływa nie tylko na jakość kawy, ale także na ich rodziny i społeczność.

Do konkursu Nespresso Talents filmy można zgłaszać od 8 lutego do 25 marca. Jury ogłosi shortlistę 15 filmów, które będzie można oglądać na stronie konkursu. Jury wybierze trzy zwycięskie filmy, których twórcy otrzymają nagrodę pieniężną: 5 tys. euro za pierwsze miejsce, po 3 tys. euro za miejsca drugie i trzecie. Laureaci zwycięskich filmów otrzymają także zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, gdzie zostaną oficjalnie ogłoszeni i uhonorowani. Dodatkowo laureaci konkursu wezmą udział w specjalnych sesjach mentoringowych w Cannes z reprezentantami Semaine de la Critique i w Berlinie ze specjalistami z sekcji Berlinale Talents. W zeszłym roku do konkursu zgłoszono 317 filmów z ponad 40 krajów.

Więcej informacji tutaj.

***

Platforma Nespresso Talents powstała po to, by inspirować filmowców na całym świecie do tworzenia pozytywnych zmian, by odkrywać talenty i inspirować się nawzajem. Konkurs wpisuje się także w coraz silniejszy trend filmików kręconych w pionie. Popularność tej formy filmowania wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat o 600 proc.

Nespresso od lat wspiera kinematografię. W 2018 roku będzie Platynowym Partnerem nagród EE British Academy Film Awards (BAFTA) i Official Coffee Partnerem podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale – już trzeci rok z rzędu.

Ważne fakty

– W 2018 roku Nespresso jedenasty rok z rzędu jest Oficjalnym Partnerem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. W uznaniu dla młodych twórców Nespresso po raz ósmy wręczy nagrodę „Grand Prix Nespresso” dla reżysera najlepszego debiutu w sekcji La Semaine de la Critique.

– Na stronie będą publikowane wszystkie informacje dotyczące konkursu: shortlista 15 filmów, informacje od jurorów, regulamin udziału w konkursie i ogłoszenie zwycięzców.

– Ważne daty: 8 lutego – ogłoszenie Nespresso Talents 2018, 25 marca – zamknięcie przyjmowania zgłoszeń do konkursu, 11 maja – ogłoszenie zwycięzców podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj