Co należy wiedzieć przed koncertem The Rolling Stones w Polsce
W oczekiwaniu na muzyczne wydarzenie roku prezentujemy zestawienie ciekawostek, które każdy fan Stonesów (i nie tylko) powinien poznać przed czwartym koncertem zespołu w Polsce.
mat. pr.

Rolling Stones w Polsce po raz czwarty

Po 11 latach przerwy najsłynniejszy zespół świata powraca do Polski. Już w najbliższą niedzielę The Rolling Stones zagrają w ramach trasy „No Filter Tour” koncert na PGE Stadionie Narodowym. W oczekiwaniu na muzyczne wydarzenie roku prezentujemy zestawienie ciekawostek, które każdy fan Stonesów (i nie tylko) powinien poznać przed czwartym koncertem zespołu w Polsce.

Rollin’ Stone

Nazwa zespołu The Rolling Stones została zapożyczona z utworu „Rollin’ Stone”, którego autorem był amerykański bluesman Muddy Waters. Jak łatwo się domyślić, jego wielkimi fanami byli zakochani w bluesie Mick Jagger i Keith Richards. Kilka lat później Bob Dylan nagrał swój najsłynniejszy utwór „Like a Rolling Stone”, a w przeżywającym „lato miłości” San Francisco powstało pismo muzyczne „Rolling Stone”, które jest dzisiaj jednym z najważniejszych magazynów w branży. A wszystko to zasługa Muddy’ego.

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj