Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Wiosenne wydanie Kraków Culture już dostępne!

Wiosenne wydanie Kraków Culture już dostępne! Wiosenne wydanie Kraków Culture już dostępne! mat. pr.
Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca rusza kolejna odsłona całorocznego projektu Kraków Culture. Co ciekawego znajduje się w najnowszym wydaniu kwartalnika? Mastercard Off Camera, Festiwal Muzyki Filmowej, Krakowski Festiwal Filmowy – te nazwy oznaczać mogą tylko jedno: nadchodzące miesiące upłyną pod znakiem dobrego kina, muzyki filmowej i świetnych spotkań z ludźmi dużego ekranu.

Bezpłatny kwartalnik już dostępny w blisko 200 miejscach w Krakowie i na www.krakowculture.pl.

Miasto Kraków wspólnie z KBF rozwija narzędzia wymyślone i opracowane w trudnym czasie pandemii. Rok temu światło dzienne ujrzał projekt Kraków Culture, którego założeniem jest porządkowanie różnorodności oferty kultury i prezentowanie jej w ujęciu sezonowym.

Kwartalnik Kraków Culturemat. pr.Kwartalnik Kraków Culture

Otwieramy pierwszy sezon

Choć nikt się tego nie spodziewał, burzliwa sytuacja w Ukrainie wywołana militarną agresją Rosji mocno wpłynęła na sposób funkcjonowania krakowskich instytucji kultury. Krakowianie ruszyli na pomoc, angażując się bezpośrednio lub przygotowując warsztaty i zajęcia wspierające poznanie lokalnej społeczności oraz odnalezienie się w nowym miejscu, które chociaż na chwilę pozwalają oderwać się od codzienności. Jak pisze redaktor naczelny kwartalnika Grzegorz Słącz: Kultura pomaga na wiele sposobów – niemal codziennie odbywają się koncerty i spektakle wspierające pokrzywdzonych, ale przecież nie wolno nam też zapomnieć o wszystkich corocznych wydarzeniach i stałej działalności instytucji, które od lat pomagają zrozumieć i oswoić świat wokół nas.

Zatem zaczynamy od Festiwalu Misteria Paschalia, który odbywa się w Wielkim Tygodniu i w święta, trwając od 12 do 18 kwietnia. O tegorocznej koncepcji i przesłaniu festiwalu opowiada pierwsza w naszej historii dyrektorka rezydentka Martyna Pastuszka. Z kolei maj to miesiąc szczególnie ważny dla fanów kina. W tym roku Festiwal Muzyki Filmowej organizowany z rozmachem przez KBF, Mastercard OFF Camera, który ściąga do naszego miasta gwiazdy światowego formatu oraz Krakowski Festiwal Filmowy cieszący się niesłabnącą renomą i wspaniałą historią na długie tygodnie zawładną stolicą Małopolski. Zwróćmy uwagę, że gościem specjalnym wiosennych wydarzeń filmowych będzie Jerzy Skolimowski: poznamy jego wyjątkową, wszechstronną twórczość – nie tylko filmową!

Kwartalnik Kraków Culturemat. pr.Kwartalnik Kraków Culture

Atrakcje nie ominą miłośników kameralnych spotkań czy wydarzeń, warto wspomnieć o Miesiącu Fotografii oraz wystawie w MOCAKu o znaczącym tytule Polityka w sztuce. Z kolei o architekturze i urbanistyce Krakowa w czasie niemieckiej okupacji na wystawie w Międzynarodowym Centrum Kultury pisze w kwartalniku prof. Jacek Purchla. Gdy zbliża się Triduum Paschalne, miasto żyje tym, co lokalne i unikatowe dla regionu. Święta zachwycają barwami i przypominają o historii. Jak wyglądają w Krakowie tradycje wielkanocne? O tym, co wyróżnia nasze miasto, opowiada Izabela Krokowska z Kraków Culture. A że wiosna to także świeżość odradzającej się przyrody, w świat smaków i aromatów Małopolski wprowadza nas Szymon Gatlik.

Wiosenne wydanie „Kraków Culture” dostępne jest już od 1 kwietnia. Bezpłatny kwartalnik jest dystrybuowany w punktach sieci InfoKraków, a także w instytucjach kultury, miejscach wydarzeń, księgarniach, lokalach gastronomicznych i hotelach. Magazyn można także pobrać w postaci elektronicznej ze strony www.krakowculture.pl.

Organizatorami Kraków Culture są: Miasto Kraków i KBF.

.mat. pr..

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Psychologowie są dziś wszędzie i zajmują się wszystkim. Czy słusznie? I kto się zajmie nimi?

Transport, policja, szpitale, marketing, reklama, sądownictwo, media, polityka, a wkrótce każda polska szkoła – gdzie się obejrzeć, tam psycholog. Czy współczesna wiedza psychologiczna pozwala im brać na swoje barki aż takie obciążenia?

Ewa Wilk
25.02.2024
Reklama