Film

Pokręcone ścieżki bogów

Recenzja serialu: „Brytania”, reż. Jez i Tom Butterworth

Mackenzie Crook (Verdan) i David Morrissey (Aulus Plautius), czyli druid spotyka Rzymianina. Mackenzie Crook (Verdan) i David Morrissey (Aulus Plautius), czyli druid spotyka Rzymianina. HBO
Porywająco piękne plenery, magia, szaleństwo i walka charakterów – szykuje się następca „Wikingów”.

Serial (10 odcinków) Jeza Butterwortha rozgrywa się w 43 r. n.e., gdy armia Imperium Rzymskiego dokonuje inwazji na Wyspy Brytyjskie. Ku swojemu zdziwieniu generał Aulus Plautius (David Morrissey) nie natrafia na opór zbrojny. Celtyckie klany są zajęte walką ze sobą nawzajem i dopiero w obliczu wroga zaczną, z trudem, myśleć o współpracy. Największą przeszkodą w podboju okazują się druidzi, celtyccy bogowie i świat zmarłych. A także silne kobiety – królowe wojowniczki, nawiedzony przez demona domorosły szaman z misją oraz pewna wkurzona nastolatka, której rzymska inwazja przerwała obrzęd przejścia w stan kobiecy, przez co utknęła „pomiędzy”. Porywająco piękne plenery, magia, szaleństwo i walka charakterów – szykuje się następca „Wikingów”.

Brytania, HBO i HBO GO

Polityka 4.2018 (3145) z dnia 23.01.2018; Afisz. Premiery; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "Pokręcone ścieżki bogów"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną