Recenzja wystawy: "Samsung Art Master"

Odkrywanie gwiazd
Konkurs dla młodych twórców, organizowany przez firmę Samsung, startował przed 7 laty jako jeden z wielu w kraju, a dziś jest jednym z najbardziej liczących się na polskiej scenie.
materiały prasowe

Już fakty mówią same za siebie: w tegorocznej edycji wzięło udział 250 studentów i świeżo upieczonych absolwentów (maksimum dwa lata po dyplomie), reprezentujących 26 krajowych uczelni, a w jury zasiadły m.in. takie autorytety, jak prof. Maria Poprzęcka, Anda Rottenberg czy Jarosław Suchan. Warto przypomnieć, że kariera niektórych spośród laureatów z lat ubiegłych potoczyła się bardzo szybko, żeby wymienić tylko Karola Radziszewskiego, Annę Molską czy Piotra Wysockiego.

Jakie losy czekają tegorocznych laureatów? To się dopiero okaże. Ale na pewno warto obejrzeć 10 wybranych na wystawę najlepszych prac. Trzy z nich zostały nagrodzone, trzy otrzymały wyróżnienia, a kolejne cztery wybrano z uwagi na ich wysoki poziom artystyczny. Bodaj po raz pierwszy wśród uhonorowanych przez jury dzieł nie ma ani jednej pracy malarskiej, królują natomiast wideoinstalacje i filmy. Dwie prace reprezentują ASP w Krakowie, a aż osiem – ASP w Poznaniu, co wystawia tej uczelni jak najlepsze świadectwo. Ekspozycja nagrodzonych prac to skromny, ale reprezentatywny przegląd artystycznych fascynacji najmłodszego pokolenia artystów. Okazuje się, że niewiele w tych pracach miejsca na – niedawno tak jeszcze popularną – problematykę polityczną, natomiast wiele uwagi poświęca się kondycji człowieka, jego relacjom z otoczeniem i z samym sobą.

Samsung Art Master, wystawa laureatów, CSW Zamek Ujazdowski, do 12 grudnia

 

Czytaj także

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną