Jak rozruszać mózg przed maturą? Te aplikacje skutecznie pobudzają szare komórki
Szybki pomysł na błyskawiczną rozgrzewkę przed egzaminem dojrzałości. Warto przetestować!

Wiele osób marzy o umyśle ostrym jak brzytwa. Ale tylko niewielka część z nich jest na tyle systematyczna, żeby konsekwentnie trenować swój mózg. Niemniej nawet krótki trening, w trakcie którego postawimy nasze szare komórki w stan wysokiej gotowości, może pomóc w lepszej mobilizacji przed egzaminem maturalnym.

Te 5 aplikacji może pomóc w błyskawicznej przedmaturalnej rozgrzewce, ale warto o nich pamiętać również po okresie egzaminów.

Trening mózgu jest równie ważny jak ćwiczenie mięśni, a efekty widać już po pierwszym miesiącu. Należą do nich: lepsza pamięć, szybsze przyswajanie nowych informacji i większe możliwości poznawcze. Warto spróbować!

Jak ćwiczyć mózg?

Istnieje wiele sposobów na zachowanie umysłu w doskonałej formie. Kluczem jest systematyczność i robienie czegoś, co różni się od codziennych obowiązków. Pracujesz z liczbami? Spróbuj nauczyć się na pamięć wiersza. Jesteś humanistą? Zaopatrz się w gruby zeszyt sudoku. Innymi propozycjami może być granie na instrumencie, szachy, zagadki logiczne, a nawet przełożenie widelca do drugiej ręki podczas posiłku.

Jeżeli żadna z tych propozycji nie trafia do Państwa uznania, można pójść z duchem czasu i zaopatrzyć się w jedną z niżej opisanych aplikacji na smartfona. Zdania specjalistów co do ich skuteczności są podzielone, ale jedno jest pewne. Pobudzą mózg skuteczniej niż Candy Crush Saga, a przy okazji dostarczą niezbędnej duszy rozrywki.

.
Polityka

.

Przedstawione aplikacje działają w języku angielskim, co może stanowić utrudnienie dla osób, które nie są w tym języku biegłe. Z drugiej strony jest to dodatkowa trudność, która jeszcze mocniej stymuluje mózg. A oto aplikacje:

Trendy, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną