Uzależnienie od telefonu? Żeby zerwać z nałogiem, wystarczy zrobić jedną rzecz
Sprawdzasz wyświetlacz swojego telefonu co 15 minut, mimo że nie czekasz na ważną wiadomość? Żeby skończyć z tym nałogiem, wystarczy zrobić jedną prostą rzecz...
Bernhard Lang/Getty Images

Czerwony jest kolorem, który najefektywniej przyciąga nasz wzrok i pobudza emocje. Producenci komórek doskonale o tym wiedzą. Dlatego tak wiele szczegółów na smarfonie (w tym powiadomienia) są w kolorze czerwonym.

Kiedy telefon leży bezczynnie na stole, czerwone detale sprawiają, że co jakiś czas nasz wzrok „wyłapuje” ten kolor, przez co odruchowo sięgamy po smartfona. Zgodnie z danymi Instytutu Gallupa aż 72 proc. użytkowników smartfonów sprawdza swoje telefony przynajmniej raz na godzinę. A prawdopodobnie jeszcze częściej.

James Hamblin z magazynu The Atlantic ma jedna prostą radę dla wszystkich osób, które chciałyby skończyć z uzależnieniem od telefonu i zyskać nieco więcej swobody w codziennym życiu.

Jego zdaniem wystarczy pozbyć się kolorów z wyświetlacza smartfona. Większość telefonów ma funkcje ustawienia wyświetlaczy w monochromacie. W przypadku iPhone’ów wystarczy wejść w ustawienia > dostępność > skala szarości. Po zmianie tego ustawienia iPhone stanie się szary. Może nada mu to nieco smutniejszy wygląd, ale czego się nie robi, żeby odzyskać wolność?

Trendy, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną