Jedna rzecz, którą trzeba zobaczyć w każdym kraju na świecie
Na podbicie całego świata nigdy nie wystarczy czasu. Może więc dobrze zobaczyć chociaż te miejsca, które w jakimś sensie reprezentują swoje kraje?

Czy miejsca wskazane na poniższej mapie faktycznie najlepiej reprezentują swoje kraje – to rzecz dyskusyjna. Choćby z tego względu, że dane do mapy zebrano na podstawie opinii samych turystów, którzy siłą rzeczy wybierają (co prawda nie zawsze) obszary i zabytki raczej znane niż egzotyczne i niezbadane. Ale mimo to chyba warto im zaufać – żeby mieć przynajmniej jakieś wyobrażenie na temat tego, co i gdzie nas czeka, co i gdzie możemy zobaczyć itd.

I tak turyści wybrali między innymi muzea – w ich uznaniu najciekawsze – ale także parki narodowe, pomniki przyrody, miejsca sakralne i absolutnie świeckie. Kultowe i rozpoznawalne na całym świecie, jak włoskie Koloseum. I mniej znane, jak starówka w estońskim Tallinie. A czasem są to zorganizowane wycieczki i atrakcje tematyczne, jak wyprawa szlakiem Harry’ego Pottera w Wielkiej Brytanii.

Wszystkie atrakcje zostały podzielone ze względu na ich charakter. Są więc interesujące ze względu na: historię, bujną i ciekawą przyrodę, ich znaczenie religijne albo czysto turystyczne.

Wyboru top atrakcji w każdym miejscu na świecie dokonali wspólnie użytkownicy portalu TripAdvisor, oddając głosy na miejsca, które absolutnie należy zobaczyć. Oto dość ciekawy efekt tych poszukiwań:

.
mat. pr.

.

(powiększ mapę)

Czytaj także

Trendy, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj