Ludzie i style

Wiersze Mateusza Morawieckiego pisane w Excelu. Czyli internauci witają nowego premiera

Wiersze Mateusza Morawieckiego pisane w Excelu. Czyli internauci witają nowego premiera

Pierwsze wiersze Pierwsze wiersze Wiersze Mateusza Morawieckiego pisane w Excelu / Facebook
Pierwsze wypowiedzi Morawieckiego w roli premiera są cytowane w mediach całkiem na poważnie i całkiem na żarty.

Mateusz Morawiecki, do niedawna wicepremier i z teką szefa resortu finansów, został desygnowany na premiera. Analitycy głowią się, co ta zmiana oznacza i dlaczego odbiera się stanowisko Beacie Szydło, która cieszyła się dużym zaufaniem wyborców PiS. Morawiecki przeciwnie – jest przez środowisko witany z rezerwą. „Świństwo!” – komentują internauci na prawicowych portalach. „Przecież to taki sam bankster jak Tusk” – dodają.

Morawiecki tymczasem zabiera głos po raz pierwszy w nowej roli. Udzielił m.in. wywiadu TV Trwam, ubolewając, że kościoły nie są pełne, i marząc o „rechrystianizacji Europy”. Ta i inne wypowiedzi są oczywiście komentowane, ale i twórczo przerabiane – na przykład na poezję. Na Facebooku powstał właśnie fanpage „Wiersze Mateusza Morawieckiego pisane w Excelu” (od lata działa też bliźniacza strona: „Wiersze Jarosława Kaczyńskiego pisane nocą”). Pierwszy wiersz jest ujmującą autocharakterystyką nowego premiera:

„Jestem bardzo
emocjonalny,

ale jakoś tego
nie widać,

nie wiem czemu”.

Twórczość premiera będziemy śledzić z ciekawością. Niżej próbka możliwości:

.Facebook.
.Facebook.
Reklama

Czytaj także

Historia

Kobiety, które wstrząsnęły Rosją

W cesarstwie, w którym panowało przekonanie, że Bóg rządzi we wszechświecie, car w państwie, a mężczyzna w domu, na tronie zasiadały kolejno cztery kobiety.

Sylwia Frołow
16.04.2019
Reklama