Ludzie i style

O czym pamiętać podczas zakupu materaca?

Materiały klienta
Planujesz zakup materaca? Sprawdź czym kierować się podczas wyboru nowego wyposażenia do sypialni.

Wybór odpowiedniego materaca potrafi spędzić sen z powiek nawet najbardziej zdecydowanym osobom. Nic dziwnego; w końcu kupno opisywanego produktu wiąże się z całkiem sporymi kosztami. Wyboru nie ułatwia również mnogość modeli, jakie oferuje niemalże każdy sklep z materacami. Czym zatem kierować się podczas zakupu nowego wyposażenia do sypialni?

Gabaryty materaca

Pierwszym, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu materaca jest oczywiście jego… rozmiar. Wydaje się to banalne? Być może, niemniej jednak pochłonięci porównywaniem funkcji, jakimi cechują się poszczególne modele często zapominamy o najważniejszym czyli właśnie dopasowaniu materaca do rozmiarów posiadanego łóżka.

często zapominamy o dopasowaniu materaca do rozmiarów posiadanego łóżkaMateriały klientaczęsto zapominamy o dopasowaniu materaca do rozmiarów posiadanego łóżka

Zdrowie przede wszystkim!

Osoby, które zmagają się z – nawet sporadycznym – bólem kręgosłupa doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa dobrze dobrany materac (zwłaszcza, jeśli powodem pobudki są właśnie bóle odczuwane w okolicy pleców). A co z osobami, które nie mają żadnych problemów z kręgosłupem? W przypadku drugiej z grup wybór odpowiedniego materaca może stanowić rodzaj profilaktyki, skutecznie chroniącej zdrowie przed opisanymi powyżej problemami zdrowotnymi.

Godnymi polecenia produktami, które doskonale dostosowują się do naszego ciała zarazem gwarantując odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa podczas odpoczynku, są materace marki Hilding.

Komfort i wygoda

Czy kiedykolwiek naprawdę się wyspałeś? Zadając to pytanie mamy na myśli stan, w którym po przespanej nocy czujesz się w pełni wypoczęty, zrelaksowany i pełen energii do działania. W rzeczywistości jakość snu zdecydowanej większości osób jest tak niska, że o prawdziwym uczuciu wyspania po prostu nie może być mowy. Naturalnie powodem wspomnianego problemu bardzo często jest po prostu źle dobrany, niewygodny materac oraz nieodpowiednia poduszka. Jeśli więc zależy ci na komfortowym wypoczynku, to sięgnij po materace wykonane z wysokiej jakości komponentów oraz poduszki profilowane dopasowane do twoich indywidualnych preferencji.

Świetnym przykładem godnego polecenia materaca w przystępnej cenie jest model Zorba marki Hilding. Wspomniany materac został podzielony na 7 zróżnicowanych stref twardości, dzięki czemu bez problemu dopasowuje się do kształtu naszego ciała, zapewniając tym samym komfortowy wypoczynek i możliwość dogłębnego relaksu.

Nie tylko dla alergików

Jeśli sądzisz, że materace cechujące się właściwościami antyalergicznymi przeznaczone są wyłącznie dla alergików, to jesteś w dużym błędzie. W praktyce bowiem we wnętrzu niemalże każdego materaca pozbawionego ochrony antyalergicznej aż roi się od szkodliwych dla zdrowia roztoczy i bakterii, które stanowią wymarzony podkład do powstawania alergenów czyli jednej z przyczyn rozwoju astmy i alergii.

Wybierając produkty marki Hilding masz pewność, że będą one odpowiednie dla osób wrażliwych na wszelkiego rodzaju alergeny. Dlaczego? Ponieważ zarówno materace, jak i poduszki profilowane tworzone są z materiałów, które nie nasilają alergii, za to skutecznie hamują rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Co więcej, wybrane modele posiadają również specjalną matę kokosową, która przepuszcza powietrze wewnątrz materaca, zapobiegając tym samym rozwojowi roztoczy i bakterii.

Materiała przygotowany przez SleepingHouse.pl

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021
Reklama