Ludzie i style

PILATUS – 2132 możliwości nad poziomem morza

Góra będąca symbolem Lucerny: Pilatus Góra będąca symbolem Lucerny: Pilatus Materiały klienta
Położony w samym sercu Szwajcarii Pilatus (2132 metry nad poziomem morza) góruje nad Lucerną. To góra pełna turystycznych atrakcji – dwie kolejki linowe, najbardziej stroma na świecie kolej zębata, dwa hotele, szereg restauracji, a na dodatek największy w centralnej Szwajcarii park linowy. Tu po prostu nie można się nudzić!

ZŁOTY OBJAZD

Trasa nazywana „The Golden Round Trip”, czyli „Złoty objazd”, to wycieczka pełna najróżniejszych atrakcji. Zaczyna się w samym sercu centralnej Szwajcarii od rejsu statkiem po Jeziorze Czterech Kantonów do Alpnachstad. Tam czas przesiąść się na najbardziej stromą na świecie kolej zębatą, którą wjeżdżamy na sam szczyt Pilatusa. Po obejrzeniu zapierającej dech w piersiach panoramy Alp czeka nas przejazd kolejką linową „Dragon Ride” do Fräkmüntegg. Ostatnim etapem tej jedynej w swoim rodzaju podróży są panoramiczne gondole, które zabiorą nas z powrotem do Kriens.

Kolejka linowa „Dragon Ride'Materiały klientaKolejka linowa „Dragon Ride"

RAJ DLA FANÓW GÓRSKICH WĘDRÓWEK

Na szlakach Pilatusa o różnym stopniu trudności każdego czeka fascynująca przygoda. Wszyscy znajdą trasy najlepiej dopasowane do swoich oczekiwań i możliwości – od rodzin przez wycieczki szkolne po seniorów i szukających dziewiczej przyrody.

Pilatus, raj wędrowcówMateriały klientaPilatus, raj wędrowców

ATRAKCJE FRÄKMÜNTEGG

Fräkmüntegg z widokiem na Jezioro Czterech Kantonów to wspaniała atrakcja dla wszystkich żądnych przygód, zabawy i aktywnego wypoczynku. Na gości czekają park linowy, namioty na drzewach, tor saneczkowy, piesze trasy turystyczne, a także miejsca na grilla. Park linowy Pilatusa oferuje aż dziesięć tras o różnym stopniu trudności. Instruktorzy parku służą pomocą i gwarantują bezpieczeństwo gości. Dla tych, którzy wolą nieco mniej emocji, przygotowana została trasa poprowadzona wśród wierzchołków drzew.

Park linowy Pilatusa: tylko dla śmiałkówMateriały klientaPark linowy Pilatusa: tylko dla śmiałków

To jeszcze nie koniec atrakcji! Rozłóż szeroko ramiona i rozkoszuj się łagodnym, 500-metrowym zjazdem na „Dragon Glider” z Fräkmüntegg do Drachenalp. Na tej paralotni można „lecieć”, będąc zawieszonym na wysokości ośmiu metrów.

Przez las i nad zielonymi łąkami z „Dragon Glider”Materiały klientaPrzez las i nad zielonymi łąkami z „Dragon Glider”

Po takich emocjach na Fräkmüntegg warto odpocząć i pożywić się przy grillu w Drachenalp. Można rozpalić własne ognisko w specjalnie do tego przygotowanym miejscu. Tuż obok czekają najróżniejsze przekąski, które przyrządzimy samodzielnie na grillu.

Hotele Pilatus Kulm na wysokości 2132 metrów nad poziomem morzaMateriały klientaHotele Pilatus Kulm na wysokości 2132 metrów nad poziomem morza

SNY NA SZCZYCIE

Takiej nocy z pewnością się nie zapomni. Nocleg w hotelach Pilatus Kulm na wysokości 2132 metrów nad poziomem morza to wyjątkowe przeżycie. Tu gwiazdy świecą najmocniej, a wschód słońca jest najbardziej spektakularny. Tak blisko Lucerny, a zarazem w zupełnie innym świecie!

Hotele Pilatus Kulm oferują najróżniejsze pakiety pobytowe z częściowym wyżywieniem i wiele atrakcji. Należą do nich safari z koziorożcami alpejskimi i wieczór astronomii połączony z podziwianiem gwiazd.

CUDOWNA ZIMOWA KRAINA

Pilatus poleca się również na zimę. Po różnych stokach z naturalnym śniegiem można zjeżdżać na sankach. To wspaniała rozrywka dla dużych i małych. Na zwolenników nieco spokojniejszych atrakcji czekają wycieczki wśród zimowego krajobrazu przy użyciu rakiet śnieżnych. Po dniu pełnym wrażeń nic tak nie rozgrzeje jak przepyszne fondue.

BERGZEIT

Specjalna oferta „Bergzeit” (po niemiecku „Czas gór”) to dwa noclegi pozwalające w pełni odkryć różnorodność Pilatusa, który zadowoli preferujących zarówno aktywny, jak i spokojniejszy wypoczynek. Oferta obejmuje dwa noclegi w hotelach Pilatus Kulm ze śniadaniem i obiadokolacją, możliwość nieograniczonego korzystania z kolejek linowych i górskich, a także 10 proc. zniżki na wszystkie atrakcje.

Najwyżej położony w Europie Jarmark BożonarodzeniowyMateriały klientaNajwyżej położony w Europie Jarmark Bożonarodzeniowy

CHRISTKINDLIMÄRT

To najwyżej położony w Europie Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku odbędzie się na górze Pilatus od 18 do 20 listopada. Odwiedzający będą mogli podziwiać ponad czterdzieści domków i doświadczyć prawdziwej magii Świąt. Smakowaniu bożonarodzeniowych specjałów towarzyszą zawsze zapierające dech w piersiach widoki gór i jezior. Jak dotrzeć na ten jedyny w swoim rodzaju jarmark? Z Kriens panoramicznymi gondolami, a potem kolejką linową albo z Alpnachstad bezpośrednio koleją zębatą.

Więcej informacji o Szwajcarii:

www.MojaSzwajcaria.pl

.Materiały klienta.

Polityka 42.2022 (3385) z dnia 11.10.2022; Promocja; s. 14
Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Jerzy Stuhr (1947–2024). Półśrodki go nie interesowały

Wielcy artyści pozostawiają po sobie legendę. Jerzy Stuhr zostawił ich kilka: inteligenta, moralisty, nauczyciela i mistrza rozrywki.

Janusz Wróblewski
16.07.2024
Reklama