Rusza 4. edycja konkursu Obserwatora Finansowego!
Co można i powinno się zrobić, aby lepiej wykorzystywać pieniądze publiczne?
Obserwator Finansowy/mat. pr.

mat. pr.

Co można i powinno się zrobić, żeby lepiej wykorzystywać pieniądze publiczne? Zapraszamy do spekulacji! To już czwarta edycja konkursu Obserwatora Finansowego „Gdyby to zależało ode mnie, to…”.

Konkurs jest okazją, by zaproponować autorskie rozwiązania i podzielić się przemyśleniami dotyczącymi efektywności szeroko rozumianego sektora publicznego – służby zdrowia, administracji, samorządów, a także regulacji dotyczących realnej gospodarki. Udział mogą w nim wziąć wszyscy: analitycy, bankowcy, studenci, wykładowcy, dziennikarze, pracownicy administracji publicznej, samorządowców oraz osoby niezwiązane na stałe z sektorem finansowym albo dopiero wchodzące na rynek pracy.

Ogłaszamy 4. edycję konkursu! Przedmiotem pracy (tekstu lub materiału wideo) powinna być analiza jednej z wybranych dziedzin lub gałęzi gospodarki (np. finanse publiczne, opieka zdrowotna, ubezpieczenia społeczne, finansowanie i budowa infrastruktury itd.), wskazująca możliwe rozwiązania problemów sektora/dziedziny, sposoby poprawienia efektywności, sprawności, skuteczności.

Na prace konkursowe spełniające wymogi regulaminu czekamy do 31 maja 2015 r.

Oceny prac oraz wyłonienia laureatów konkursu dokonuje Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą Katarzyna Zajdel-Kurowska – przewodnicząca jury, członek zarządu Narodowego Banku Polskiego, Dobiesław Tymoczko – zastępca dyrektora Departamentu Stabilności Finansowej NBP, Jan Cipiur – dziennikarz związany ze Studiem Opinii, Jacek Ramotowski – dziennikarz specjalizujący się w problematyce bankowej i finansowej oraz Krzysztof Bień – redaktor naczelny portalu ObserwatorFinansowy.pl.

Zwycięzca otrzyma iPad mini Retina. Z laureatem spotka się także prof. Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego.

Nasz konkurs to także szansa sprawdzenia swojego pióra w publicznej wypowiedzi. Jesteśmy otwarci na szerszą współpracę z uczestnikami naszego konkursu także po jego zakończeniu. Tak się stało w przypadku laureatów poprzednich edycji.

Laureatem I edycji konkursu został Piotr Arak – za pracę proponującą wprowadzenie w Polsce evidence-based policy, czyli zasady opierania polityki na dowodach na masową skalę. Piotr Arak wielokrotnie później publikował na łamach Obserwatora Finansowego swoje kolejne teksty. Na stałe związany jest z wydawnictwem Polityka Insight i wciąż pisze do OF.

Laureatem II edycji był Jan Baran – za pracę dotyczącą możliwych zmian w pośrednictwie pracy. Jan Baran pracuje w Instytucie Badań Strukturalnych w Warszawie. III edycję wygrał Lech Mucha, doktor medycyny – za pracę ze swojej dziedziny.

Warto przypomnieć także autorów wyróżnionych przez kapitułę: Anna Patrycja Czepiel, związana z Fundacją FOR, która w ten sposób rozpoczęła stałą współpracę z naszym portalem, oraz Wojciech Sabat, ówczesny student SGH, który w swojej pracy namawiał do edukacji ekonomicznej.

Gdyby to zależało ode mnie, to… Nie trać okazji, powiedz to!

» Regulamin konkursu

Konkurs „Gdyby to zależało ode mnie, to…” wspierają: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, THINKTANK, Krajowa Izba Gospodarcza, Instytut Allerhanda, oraz Polskie Radio Rzeszów oraz Polityka.pl.

Rynek: aktualności i komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj