Społeczeństwo

Oberża na Miodowej ***

Adres: Warszawa, ul. Miodowa 14

Piwnicami przy Miodowej (a i świetnym ogródkiem na wewnętrznym podwórku z widokiem na Podwale) zawładnęła Oberża. Sale restauracyjne odnowiono, umeblowano wygodnymi krzesłami i (niezbyt stabilnymi – trzeba podkładać pod nogi serwetki) stołami. Każda z sal ma innego patrona. My wybraliśmy właśnie wyżej wymienionego czarta. I zapewne za sprawką Rokity przeżyliśmy pierwsze rozczarowania. Po przyjęciu zamówienia miła kelnerka wróciła z hiobową wieścią: nie ma wymienionego w karcie jagnięcia. Zamieniliśmy więc jagnięcy comber na pieczonego sandacza. I tym razem błąd: najbardziej polską z polskich ryb też diabli wzięli. Zastanawialiśmy się, czy nie opuścić lokalu, ale głód i miły uśmiech zdenerwowanej kelnerki przeważyły. Zostaliśmy.

I nie żałujemy. Naleśniki faszerowane ogonami rakowymi w delikatnym sosie śmietanowo-pomidorowym były rarytasem (18 zł). Podobnie kurki duszone w śmietanie (16 zł).

Po zjedzeniu sałaty, a był to koktail z sałat zielonych (lodowa, rucola, radiccio) bogato inkrustowany mięsem kurczaka, pomidorami, papryką i w doskonałym sosie (16 zł), zrezygnowaliśmy z zup, by przejść do dań głównych. A były to: sarnina i pstrąg. Dziczyzna doskonale zamarynowana, dzięki czemu nabrała kruchości i delikatności i, trzeba przyznać, była dobrze uduszona. Do tego kopytka w śmietanowym sosie (39 zł). Niezapomniane wrażenia. Prosta ryba – pstrąg, też może dostarczyć wiele przyjemności. Zwłaszcza jeśli jest umiejętnie upieczony na grillu z dodatkiem ziół i uzupełniony jarzynkami ugotowanymi zgodnie z obowiązującą modą, czyli al dente (22 zł).

Teraz musimy rozczarować czytelników żądnych dalszych opinii i wrażeń. Porcje podawane w Oberży są tak wielkie, że nie byliśmy w stanie zjeść nic więcej. Nawet spróbować deseru. Obiecujemy, że wkrótce udamy się tam ponownie i opis poszerzymy.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska mapa przestępczości

Rozmowa z Tomaszem Witesem o mapie przestępczości i o tym, jak kształtować przestrzeń, by zmniejszyć ryzyko zbrodni.

Martyna Bunda
27.07.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną