Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Szymon Radio Show

Oburzają się media, że publicznym Radiem Merkury w Poznaniu będzie zarządzał 31-letni Krzysztof Musiałek, ambitny aktywista LPR. Jeszcze kilka dni temu – biadolą – był brygadzistą w hurtowni cukierków. W ostatnich wyborach startował do Sejmu, ale nie udało się. Musiałek dostał pracę w Radiu Merkury, bo miał poparcie Szymona Czynsza, szefa stajni, czyli hipodromu na poznańskiej Woli, także członka LPR oraz członka rady nadzorczej publicznej rozgłośni Radio Merkury. Musiałek pytany o przygotowanie do pracy w mediach odpowiada, że pracował w różnych instytucjach, m.in. w kafejce internetowej, ale w mediach jeszcze nie. „Czyli nie jest pan przygotowany?” – pyta złośliwie dziennikarz. „No, raczej nie” – odpowiada szczerze Musiałek.

W tym oburzeniu, biadoleniu i złośliwościach jak w kropli wody przegląda się inteligencka histeria. Spora część łże-elit dostała na punkcie naszej nowej władzy i jej wyborów małpiego rozumu.* Zdrowy rozsądek nakazuje bowiem zapytać: do czegóż to Krzysztofowi Musiałkowi i innym potrzebne jest przygotowanie do pracy – w tym przypadku – w mediach? Na kierowniczym stanowisku nie będzie przecież przeprowadzał wywiadów. Nie będzie – co trzeba umieć – pisać ani wygłaszać komentarzy. On będzie tylko zarządzał.

Nie chciałbym używać tego porównania, ale język, a raczej pióro mnie świerzbi: czy Lech Wałęsa był przygotowany do bycia prezydentem? Wiadomo przecież, choć to nie powinno mieć żadnego znaczenia, z jakich środowisk się wywodzi.** A czy setki, tysiące wręcz aparatczyków PRL było przygotowanych do pełnienia swych funkcjii? Nie byli. I czy z tego powodu świat się zawalił?

Wiadomo, że jeśli ktoś jest fachowcem, to musiał być w układzie.*** Więc jeśli nie ma być w układzie, to nie może być fachowcem, za to powinien popierać moralną odnowę kraju, czyli – konkretnie – znać np. Szymona Czynsza.

Wykorzystano sample: * z art. Rafała Ziemkiewicza „Krytyka małpiego rozumu”, „Dziennik”, 4.09.06,
** z prywatnej wypowiedzi Lecha Kaczyńskiego na temat sędzi Małgorzaty Mojkowskiej,
*** z wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego.

Polityka 37.2006 (2571) z dnia 16.09.2006; Fusy plusy i minusy; s. 109
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną