Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Szymon Radio Show

Oburzają się media, że publicznym Radiem Merkury w Poznaniu będzie zarządzał 31-letni Krzysztof Musiałek, ambitny aktywista LPR. Jeszcze kilka dni temu – biadolą – był brygadzistą w hurtowni cukierków. W ostatnich wyborach startował do Sejmu, ale nie udało się. Musiałek dostał pracę w Radiu Merkury, bo miał poparcie Szymona Czynsza, szefa stajni, czyli hipodromu na poznańskiej Woli, także członka LPR oraz członka rady nadzorczej publicznej rozgłośni Radio Merkury. Musiałek pytany o przygotowanie do pracy w mediach odpowiada, że pracował w różnych instytucjach, m.in. w kafejce internetowej, ale w mediach jeszcze nie. „Czyli nie jest pan przygotowany?” – pyta złośliwie dziennikarz. „No, raczej nie” – odpowiada szczerze Musiałek.

W tym oburzeniu, biadoleniu i złośliwościach jak w kropli wody przegląda się inteligencka histeria. Spora część łże-elit dostała na punkcie naszej nowej władzy i jej wyborów małpiego rozumu.* Zdrowy rozsądek nakazuje bowiem zapytać: do czegóż to Krzysztofowi Musiałkowi i innym potrzebne jest przygotowanie do pracy – w tym przypadku – w mediach? Na kierowniczym stanowisku nie będzie przecież przeprowadzał wywiadów. Nie będzie – co trzeba umieć – pisać ani wygłaszać komentarzy. On będzie tylko zarządzał.

Nie chciałbym używać tego porównania, ale język, a raczej pióro mnie świerzbi: czy Lech Wałęsa był przygotowany do bycia prezydentem? Wiadomo przecież, choć to nie powinno mieć żadnego znaczenia, z jakich środowisk się wywodzi.** A czy setki, tysiące wręcz aparatczyków PRL było przygotowanych do pełnienia swych funkcjii? Nie byli. I czy z tego powodu świat się zawalił?

Wiadomo, że jeśli ktoś jest fachowcem, to musiał być w układzie.*** Więc jeśli nie ma być w układzie, to nie może być fachowcem, za to powinien popierać moralną odnowę kraju, czyli – konkretnie – znać np. Szymona Czynsza.

Wykorzystano sample: * z art. Rafała Ziemkiewicza „Krytyka małpiego rozumu”, „Dziennik”, 4.09.06,
** z prywatnej wypowiedzi Lecha Kaczyńskiego na temat sędzi Małgorzaty Mojkowskiej,
*** z wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego.

Polityka 37.2006 (2571) z dnia 16.09.2006; Fusy plusy i minusy; s. 109
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Jaki sens szycia? Mamy w Polsce mistrzów, uczniów brak

Krawiectwo miarowe odradza się powoli, bo i powoli rośnie społeczna chęć podkreślenia ubiorem statusu, aspiracji oraz zwykłej satysfakcji z własnego wyglądu. Coraz mniejsze grono mistrzów ma pełne ręce roboty, a następców nie widać.

Marcin Piątek
05.02.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną