Społeczeństwo

Future Leaders Connect – globalna sieć młodych liderek i liderów polityki przyszłości

Materiały British Council
Future Leaders Connect to szansa dla 18–35 latków, żeby stali się częścią międzynarodowej sieci osób, chcących zmieniać świat poprzez tworzenie nowoczesnej, opartej na wiedzy polityki. Kandydaci do programu wyłaniani są na podstawie konkursu. W tegorocznej edycji po raz pierwszy uczestniczyli kandydaci z Polski.

Dyrektor British Council w Polsce Colm McGivern skomentował nabór do tegorocznej edycji powiedział: Jest to niesamowita okazja dla młodych Polek i Polaków, aby dołączyć do międzynarodowej społeczności i móc jej przewodzić. Poznają oni najzdolniejszych młodych ludzi z całego świata, podobnych im liderów przyszłości. Będą uczyć się od siebie nawzajem i nawiążą trwałe kontakty. Dodatkowo będą czerpać inspirację od osób znanych na całym świecie, które spotkają w Londynie w ramach szkolenia.

Zwycięska dwójka znalazła się wśród 50 młodych osób uczestniczących w prestiżowym programie British Council Future Leaders Connect w Wielkiej Brytanii. Są to Antonina Lewandowska (koordynatorka ASTRA Network i edukatorka seksualna grupy PONTON) i Jan Zygmuntowski (prezes zarządu Fundacji Instrat, ekonomista związany z obszarami innowacji, cyfrowej gospodarki i zrównoważonego rozwoju). Każde z nich zostało wybrane na podstawie procesu rekrutacyjnego, w którym zgłaszali pomysły na poprawę sytuacji w kraju i na świecie poprzez politykę. Ocenie podlegał też ich potencjał do zostania przyszłym liderem / liderką.

Zwycięzcy z Polski Antonina Lewandowska i Jan ZygmuntowskiMateriały British CouncilZwycięzcy z Polski Antonina Lewandowska i Jan Zygmuntowski

W Warszawie podczas panelu „Przywództwo dzisiaj i jutro”, zorganizowanego wspólnie z British Council i Polityką wyłonieni w konkursie polscy liderzy i brytyjscy parlamentarzyści dyskutowali na temat tego, co obecni i przyszli liderzy mogą zrobić z wyzwaniami wynikającymi z katastrofy klimatycznej, brexitu czy rosnącej nietolerancji.

Jak powiedział Sir Ciarán Devane, Chief Executive of the British Council: – Naszym celem jest budowanie trwałej, międzynarodowej społeczności liderów, których globalne wizje i wspólne wartości pozwolą stawić czoła największym światowym wyzwaniom. Dzięki Future Leaders Connect wschodzący liderzy mogą czerpać z wiedzy najlepszych brytyjskich ekspertów i współpracować z różnymi partnerami na drodze do wspólnego tworzenia lepszego, bezpieczniejszego i lepiej prosperującego świata.

Zwycięzcy z Polski weszli w skład międzynarodowej sieci liderów tworzonej przez 150 wyjątkowych osób w wieku 18–35 lat z całego świata. Poprzez tę sieć nawiążą wartościowe kontakty, rozwiną zdolności tworzenia nowoczesnej, opartej na wiedzy polityki oraz nabędą zdolności umożliwiające im wywieranie pozytywnego wpływu na sytuację w kraju i na świecie.

Jednym z elementów programu Future Leaders Connect jest trwające aktualnie 10-dniowe szkolenie z zakresu polityki i przywództwa w Møller Institute, Churchill College, University of Cambridge i brytyjskim parlamencie. Uczestnicy spotkają się z brytyjskimi parlamentarzystami, naukowcami, politykami oraz czołowymi działaczami.

Program obejmuje seminaria na temat kształtowania polityki i umiejętności przywódczych, spotkania z wiodącymi liderami i wizyty w słynnych brytyjskich instytucjach, służące stworzeniu wyjątkowej sieci liderów i liderek z całego świata.

Uczestnicy tegorocznej edycji programu Future Leaders ConnectMateriały British CouncilUczestnicy tegorocznej edycji programu Future Leaders Connect

British Council, partnerzy oraz sami delegaci będą dzielić się wszelkimi istotnymi szczegółami wydarzenia w mediach społecznościowych. Śledzenie hasztagu #FutureLeadersConnect pozwoli być na bieżąco z październikowym programem.

Specjalnie zaprojektowany bezpłatny kurs online, oparty na sylabusie programu Future Leaders Connect, po swej inauguracji przyciągnął uwagę 15 000 osób z całego świata. Bezpłatny kurs z udziałem mówców z ONZ, brytyjskiej Izby Lordów czy organizacji The Elders rozpocznie się znów 25 listopada – rejestracja jest już aktywna.

Materiał powstał we współpracy z British Council.

Polityka 47.2019 (3237) z dnia 19.11.2019; Reklama; s. 40
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyznania nawróconego katechety. „Dwie osoby na religii? Kościół reaguje histerycznie, to ślepa uliczka”

Problem religii w szkole był przez biskupów ignorowany, a teraz podnoszą krzyk – mówi Cezary Gawryś, filozof, teolog i były nauczyciel religii.

Jakub Halcewicz
09.09.2024
Reklama