Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Batem po pupie

Mający już i tak kupę roboty resort spraw wewnętrznych wziął sobie jeszcze na głowę usuwanie nieprawidłowości w sferze usług... towarzyskich.
Usługi towarzyskie są oferowane na terenie całego kraju przez wyspecjalizowane agencje. Do MSWiA dochodzą informacje, że w agencjach tych atmosfera jest aż nazbyt towarzyska, dochodzi do uprawiania seksu przedmałżeńskiego, od czego, jak ostrzegają spece z Ministerstwa Edukacji, już tylko krok do szerzenia teorii ewolucji i nieposzanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

W najbliższym czasie wizyty w agencjach zapowiedzieli policjanci, inspektorzy pracy, inspektorzy skarbowi oraz budowlani, a także strażacy, którzy już palą się do akcji. O możliwość wzięcia udziału w najściach na agencje dopytują się też podobno kominiarze, stolarze, hydraulicy, urzędnicy KRUS, ZUS, funkcjonariusze straży granicznej, a nawet grupy rencistów i emerytów. – Codziennie odbieramy masę telefonów z zapytaniami o udział w akcji, niestety musimy odmawiać, bo miejsca starczy ledwo dla naszych ludzi, a agencje nie są z gumy – wyjaśnia jedna z sekretarek w MSWiA. Grupy interwencyjne będą swoistym batem na agencje. Strażacy sprawdzą, czy nie doszło tam do zaprószenia ognia, urzędnicy skarbowi ustalą, czy agencje mają płynność finansową i czy nieuczciwie nie zawyża się stawek za niektóre usługi. Inspektorzy budowlani mają zamiar skontrolować drogi ewakuacyjne w budynkach, co jest szalenie istotne dla bezpieczeństwa klientów. – W wypadku zagrożenia w pierwszej kolejności chcemy zapewnić możliwość bezpiecznej i anonimowej ewakuacji klientom z immunitetami – wyjaśnia jeden ze strażaków.

MSWiA zapowiada, że nie popuści personelowi agencji, mówi się wręcz o wypowiedzeniu wojny. Resort o swoich planach informuje z wyprzedzeniem, aby uniknąć krępującego zaskoczenia przeciwnika i umożliwić mu przygotowanie się do najść. Właściciele agencji obiecują, że czas ten wykorzystają na poszerzenie oferty, ściągnięcie z urlopów wszystkich pracownic, aby służby mogły uzyskać pełne rozeznanie na temat działalności placówki i aby mogły przystąpić do wojny z marszu, a po działaniach zbrojnych zrelaksować się.

Pierwszy kontyngent walczących będzie działał w placówkach przez miesiąc, potem planuje się wysłanie kolejnych oddziałów. – Będziemy tam siedzieć do skutku, aż wszystko zbadamy, skontrolujemy. Jeśli będzie trzeba – nawet po kilka razy – mówi anonimowo jeden z urzędników MSWiA. No cóż, sprawa jest trudna, bo jak wiadomo z agencjami jeszcze nikt nie wygrał. Ale walczyć trzeba.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Nowe leki na odchudzanie podbijają świat. Czy właśnie odkryliśmy Święty Graal?

Czy nowe leki na odchudzanie, które właśnie zalewają zachodnie rynki, to największa rewolucja w medycynie od czasów antybiotyków? Jeśli tak, to może nas czekać również rewolucja społeczna.

Paweł Walewski, Łukasz Wójcik
23.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną