Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Gender i pedofilia

Kościół walczy z nowym wrogiem

Nowy szatan ma na imię Gender. Odsunął na drugi plan cywilizację śmierci, wraz z aborcją, eutanazją i bruzdami dotykowymi u dzieci poczętych in vitro, o czym biskupi mówili przy każdej okazji, a także bez niej.

Stał się wrogiem numer jeden, przed którym należy bronić wiary, ojczyzny i tradycji. Księża jeżdżą z wykładami w stylu „Gender – dewastacja człowieka i rodziny”. Prawicowi publicyści ogłosili genderową „Inwazję barbarzyńców”. Katolickie „doły” w domach kultury i świetlicach organizują spotkania instruktażowe dla rodziców, jak chronić dzieci przed tą zarazą.

Obraz „gender” (pojęcia odnoszącego się do tożsamości i ról płciowych w życiu społecznym), jaki się z tego wszystkiego wyłania, to już nawet nie karykatura. To stek bredni, nonsensów i manipulacji. To ów urojony gender seksualizuje niewinne dzieci, uczy przedszkolaków masturbacji, każe zmieniać chłopców w dziewczynki lub przynajmniej ubierać ich na siłę w sukienki. Jest ideologią zboczeńców i dewiantów, którzy twierdzą, że nie istnieją kobiety i mężczyźni. Porównania do zbrodniarzy, którzy przemocą wprowadzali totalitarne ideologie, są na porządku dziennym.

Gdy w polskim Kościele wybuchł skandal pedofilski, rozpoczęło się gorączkowe poszukiwanie winnego. Próbowano z kulturą masową, rozwodami, z „dziećmi, które same innych wciągają”, ale nie wyszło. Wierni się burzyli. Nawet Tomasz Terlikowski nawoływał biskupów, by zrobili porządek ze „zboczeńcami w sutannach”. To wtedy deus ex machina pojawił się gender. Wróg niemal szyty na miarę, bo obca nazwa może brzmieć groźnie, nikt za bardzo nie wie, o co w tym chodzi, a zatem może chodzić o wszystko. Autorką najbardziej poręcznej definicji jest Anna Andrzejewska, pełnomocniczka ministra sprawiedliwości ds. konstytucyjnych praw rodziny, która na spotkaniu w Piastowie instruowała niedawno rodziców, jak za pomocą Ustawy Zasadniczej powstrzymać inwazję na przedszkola i szkoły. „O co chodzi z tym genderyzmem? My wierzymy, że świat stworzył Bóg, ale są tacy, którzy wierzą, że świat powstał z chaosu. My dążymy do Boga, a oni dążą do chaosu”.

Obrona przez atak to chwyt stary jak świat. Wojna z „ideologią genderyzmu” jest po prostu przeniesieniem pola gry, które ma przykryć pedofilskie skandale. Zajęci walką z genderystami biskupi jakby nie zauważyli, że papież Franciszek właśnie powołał specjalną komisję ds. pedofilii w Kościele, która będzie rozliczać krajowe episkopaty.

Polityka 50.2013 (2937) z dnia 10.12.2013; Komentarze; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Gender i pedofilia"
Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną