Kraj

Zmian konstytucji nie będzie! Użytkownicy Twittera zgadują, co się zdarzy po decyzjach prezydenta

Andrzej Duda Andrzej Duda Krzysztof Sitkowski / Kancelaria Prezydenta RP
Pomysły prezydenta wymagają zmiany konstytucji. Użytkownicy Twittera spekulują, co się teraz wydarzy na scenie politycznej, i zgadują, jakie może mieć intencje Andrzej Duda.

Prezydent przedstawił długo wyczekiwane projekty ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Oprócz zmian w sądownictwie prezydent zaproponował zmiany konstytucji, które umożliwią wejście w życie jednego z zapisów. Chodzi o to, by w przypadku gdy Sejm w ciągu dwóch miesięcy nie wybierał kandydatów do KRS większością 3/5 głosów, wyboru tego mógł dokonać prezydent.

Na zmiany konstytucji nie zgadzają się politycy PO i Nowoczesnej. Zdania posłów PiS wciąż nie znamy. Co wydarzy się teraz w polityce? Komentują użytkownicy Twittera.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018
Reklama