Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI
W okładkowym artykule Anna Dąbrowska i Wojciech Szacki opisują sytuację w prezydenckim pałacu, w którym Andrzej Duda jest coraz bardziej osamotniony, co wpływa na jego pozycję polityczną i popularność wśród wyborców.
Okładka nowego wydania POLITYKI
okładka - Polityka 37 2018/Polityka

Okładka nowego wydania POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Michał Mutor/Polityka

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

W najnowszej POLITYCE znajdziecie Państwo wiele interesujących artykułów, między innymi:

– Anna Dąbrowska i Wojciech Szacki opisują sytuację w prezydenckim pałacu, w którym Andrzej Duda jest coraz bardziej osamotniony, co wpływa na jego pozycję polityczną i popularność wśród wyborców.

– Sławomir Sierakowski zastanawia się, o co może chodzić Robertowi Biedroniowi, jaki ma plan i co z tego wyniknie.

– Martyna Bunda przedstawia dwie ludzkie historie: policzkującej i spoliczkowanej, czyli uczestniczek znanego incydentu podczas Dnia Weterana na warszawskim placu Piłsudskiego.

– Violetta Krasnowska opisuje postać jednego z kandydatów do Sądu Najwyższego, zaakceptowanego przez pisowską KRS.

– Joanna Solska przypomina aferę FOZZ i postać Dariusza Przywieczerskiego, który niedawno został przekazany do Polski przez USA, aby odbył zasądzony wyrok.

– Joanna Cieśla pisze o gehennie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, ponieważ dotkliwe skutki tzw. reformy edukacji zaczynają być widoczne właśnie teraz, a będą jeszcze gorsze w przyszłym roku.

Ponadto w najnowszej POLITYCE: o polskich uzdrowiskach i sanatoriach – mają być przedłużeniem szpitali, czy zmierzać w kierunku wellnes&spa, o tym, dlaczego znikają z rynku żarówki halogenowe, o światowej gospodarce 10 lat po upadku banku Lehman Brothers, o najkrwawszej wojnie XXI w., czyli domowej tragedii w Syrii, oraz analiza – czego Polska chce od Ameryki.

I jeszcze: o polskich czirliderkach, o deepfejkach, czyli jak można być wkręconym w porno, o artystach stylu queer oraz o tym, co uderza w Ziemię i jak często.

I wiele innych tekstów, do przeczytania których gorąco zachęcam.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj