Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI

Można zażartować, że jeśli prezes Kaczyński zdecydował się obiecać wolność, jak ostatnio w sprawie internetu, to znaczy, że kasa państwa, jeśli chodzi o socjalne prezenty, jest już pusta.

Faktycznie, wielu ekonomistów zauważa, że dalsze wydatki z budżetu, zwłaszcza sztywne zobowiązania na lata, grożą dramatycznym powiększaniem długu publicznego, a nawet załamaniem finansów państwa. Wiele wskazuje na to, że doskonale zdaje sobie z tego sprawę minister finansów Teresa Czerwińska, stąd pogłoski o jej dymisji. Jak zatem naprawdę wygląda stan budżetu, ile kosztują wszystkie obietnice PiS, czy rząd zachowuje jeszcze jakąś finansową racjonalność, czy też obowiązuje zasada, że po wyborach choćby potop i PiS po prostu zaprasza na bal na koszt zaproszonych? Na te pytania w najnowszym wydaniu POLITYKI odpowiada Joanna Solska – w okładkowym artykule „Minister bez finansów”.

Okładka nowego numeru POLITYKIPolitykaOkładka nowego numeru POLITYKI

Co jeszcze w najnowszej POLITYCE? Jak władza łamie nauczycieli i czy uda się jej obrzydzić wizerunek tej branży na tyle, aby społeczeństwo poczuło do niej niechęć – pisze Joanna Cieśla?

– O szybkich karierach w państwowych firmach absolwentów wyższej szkoły założonej przez o. Tadeusza Rydzyka – pisze Anna Dąbrowska.

– Rafał Kalukin kreśli sylwetkę legendarnej postaci dawnej Solidarności Zbigniewa Bujaka, który przystał ostatnio do partii Wiosna.

– Edwin Bendyk opisuje sprawę ACTA2 i tłumaczy, że nikt nie chce zabierać użytkownikom internetu wolności, a chodzi jedynie o to, aby korzystając z czyjejś pracy, płacić jej autorom.

– Prof. Anna Brzezińska mówi w wywiadzie z Pawłem Reszką o najsilniejszym chyba dzisiaj polskim tabu, czyli kwestii adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

– Edyta Gietka pisze o wędrującym po Polsce pomniku upamiętniającym zbrodnie na Wołyniu, którego nikt nie chce z uwagi na bardzo kontrowersyjną formę.

– Piotr Pytlakowski opisuje pewne cudowne nawrócenie, czyli jak były narodowiec nie chce mieć już nic wspólnego z byłymi kolegami.

I pewna niespodzianka: w ramach naszego cyklu „Ogląd i Pogląd” tym razem konserwatywny publicysta Łukasz Warzecha o sytuacji politycznej w kraju i prognozach na przyszłość, w kolejnych numerach będziemy gościć innych publicystów i politologów różnych opcji.

Ponadto: o tym, ile zarabiają bankierzy i dlaczego tak dużo, o wielkim kryzysie II RP, o końcu mitu pucybuta w USA, o groźnej diabulimii, o pilnie strzeżonych sekretach wysokobudżetowych filmów i seriali, o dziwnej używce – kavie oraz o tajemnicach chińskich alchemików.

Choć pewnie trudno w to uwierzyć, ale to wciąż dalece nie wszystkie nasze propozycje z najnowszego wydania POLITYKI. Aby się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć do papierowego lub cyfrowego numeru, do czego gorąco zachęcam.

Życzę przyjemnej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama