Kraj

Bez zawiasów

Jak karać za znęcanie się nad zwierzętami

Od kwietnia ubiegłego roku obowiązują wyższe kary za znęcanie się nad zwierzętami. Za ich zabicie grozi do 3 lat więzienia, a w przypadku szczególnego okrucieństwa – 5 lat. Od kwietnia ubiegłego roku obowiązują wyższe kary za znęcanie się nad zwierzętami. Za ich zabicie grozi do 3 lat więzienia, a w przypadku szczególnego okrucieństwa – 5 lat. Norma / Reporter
Nie tylko surowsze kary, ale i bezwzględne potępienie opinii publicznej dotykają sprawców znęcania się nad zwierzętami.

Już prawie 50 tys. internautów podpisało petycję o karę bezwzględnego więzienia i najwyższy przewidziany wymiar kary (5 lat) dla 21-letniego mężczyzny, kierowcy busa z Sycowa, który najpierw celowo potrącił psa, a potem leżącego, bo nie był w stanie się już podnieść, z premedytacją dwukrotnie przejechał. Całe zdarzenie sam sfilmował i pochwalił się nim w internecie. Nagranie było tak brutalne, że oprócz doniesienia do prokuratury wywołało gwałtowną reakcję opinii publicznej. Większość komentarzy nie nadaje się do cytowania.

Czytaj także

Społeczeństwo

„Nie prowadzimy lekcji z masturbacji”, czyli na czym polega edukacja seksualna

Nie chodzi o to – jak wydaje się niektórym – żeby pokazywać techniki masturbacyjne. Raczej o to, żeby specjaliści wytłumaczyli rodzicom i wychowawcom, że coś takiego jak masturbacja dziecięca istnieje.

Dominika Buczak
17.06.2019