Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Apel w obronie TVN do prezydenta. Każdy może go podpisać

TVN TVN Maciej Łuczniewski / Reporter
W piątek PiS i jego koalicjanci przyjęli ustawę lex TVN uderzającą w tę niezależną stację telewizyjną. TVN wystosował apel do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie tego prawa. Każdy może go podpisać.

Lex TVN zakazuje posiadania udziałów większościowych w polskich mediach kapitałowi, który jest spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Takie zapisy uderzają precyzyjnie w wolną i niezależną od pisowskiej władzy stację TVN. Telewizja wystosowała apel do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie lex TVN. Każdy może go podpisać.

Apel w obronie TVN

„Wolne media są fundamentem demokracji. Chcę, by decyzja o tym, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie. Chcę mieć dostęp do różnorodnych informacji, programów i rozrywki.

Atak na wolność mediów ma daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski. Niszczone są wzajemne relacje z USA, największym sojusznikiem i gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju. Nie możemy na to pozwolić! Potrzebujemy silnej, opartej na zaufaniu współpracy z międzynarodowymi partnerami.

W związku z tym apeluję do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby niezwłocznie zawetował lex TVN”.

Apel można podpisać tutaj »

Reklama
Reklama