Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

W najnowszej „Polityce” piszemy m.in. o tym, co Władimir Putin może ogłosić 9 maja, czy poradzimy sobie bez gazu z Rosji, o pisowskiej polityce zagranicznej, podziałach w Konfederacji i ciągu dalszym sprawy słynnego romansu posła PiS.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” proponujemy wiele interesujących i aktualnych tematów, między innymi:

• Czy Polska poradzi sobie bez rosyjskiego gazu? – analizuje Adam Grzeszak.

• Co Putin powie 9 maja, w tradycyjne radzieckie i rosyjskie święto: czy ogłosi zwycięstwo Rosji, czy też zapowie nową, totalną wojnę z Zachodem? – o tym pisze Tomasz Targański, przypominając historię obchodów i defilad organizowanych tego dnia na przestrzeni dekad.

• Jaką politykę zagraniczną prowadzi PiS, czy ma ludzi, którzy potrafią zadbać o polskie interesy, zwłaszcza w czasie wojny, kiedy szczególnie liczą się dobre kontakty i zakulisowe działania? – odpowiadają na to pytanie w swoim tekście Magdalena Cedro i Wojciech Szacki. Ten temat pojawia się również w Przypisach Mariusza Janickiego.

• Co słychać w Konfederacji, która coraz bardziej się dzieli, także na tle stosunku do wojny w Ukrainie – pisze Rafał Kalukin.

• Pod ostrzałem władzy, czyli ciąg dalszy sprawy słynnego romansu posła PiS – opowiada Anna Dąbrowska.

Najnowszy numer „Polityki”PolitykaNajnowszy numer „Polityki”

• Viktor Tsyrennikov, ukraiński ekonomista i wykładowca na zachodnich uczelniach, w rozmowie z Jackiem Żakowskim szacuje koszty, jakie niesie agresja Rosji, pokazuje, jak je liczyć, i rozważa, czy Rosja byłaby w stanie zapłacić Ukrainie reparacje.

• Po co Elonowi Muskowi Twitter – pisze Łukasz Wójcik.

• Coraz więcej osób przeprowadza się na działki do budowanych tam całorocznych domów, skąd to zjawisko? – odpowiada Joanna Solska.

• Jak przebiegnie „trzecia tura” wyborów we Francji, czyli zbliżająca się elekcja parlamentarna? Czy Marine Le Pen weźmie rewanż na Emmanuelu Macronie? – analizuje Jarosław Kuisz.

• Czy dzisiaj wciąż można być dobrym Rosjaninem? – mówi o tym Masha Gessen w rozmowie ze Sławomirem Sierakowskim.

• Czy możliwa jest sztuka po Buczy? – odpowiedzi na to pytanie na weneckim Biennale szukał Piotr Sarzyński.

Ponadto w najnowszym numerze „Polityki”: jak Ukraińcy widzą w żołnierzach rosyjskich Tolkienowskich orków; o tym, że autorzy poczytnych kryminałów biorą się za fantastykę; o polskich miastach przyfrontowych; o klimacie w kryzysie; o Chicago – ziemi obiecanej XIX-wiecznych emigrantów; o terapeutce pomagającej uchodźcom z Ukrainy oraz o hitach kina przyrodniczego.

To i jeszcze więcej w najnowszej „Polityce”. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Zapraszam i polecam!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Czytamy i oceniamy nowego Wiedźmina. A Sapkowski pióra nie odkłada. „Pisanie trwa nieprzerwanie”

Andrzej Sapkowski nie odkładał pióra i po dekadzie wydawniczego milczenia publikuje nową powieść o wiedźminie Geralcie. Zapowiada też, że „Rozdroże kruków” to nie jest jego ostatnie słowo.

Marcin Zwierzchowski
26.11.2024
Reklama